Connect with us

Özel Haber

Aile danışmanı Nasıl Olunur ? Mehmet Ulubey ile Röportaj

Yayınlandı:

-

Merhabalar,

Bugünkü röportaj konumuzda Psikoterapist / aile danışmanı mehmet Ulubey hocamızla “ Aile danışmanı nasıl olunur?” konusunu konuşacağız. Aile danışmanı nasıl olunur? Aile danışmanı olmak için ne gereklidir? Herkes aile danışmanı olabilir mi? konular neredeyse herkesin kafasını karıştıran konulardır. Tüm bu konular üzerinde Çukurova aile danışmanlık merkezinin müdürü ve aile danışmanı olan Mehmet Ulubey ile güzel bir görüşme yaptık. Hadi şimdi sizlere görüşmemizde aile danışmanı nasıl olunur? Sorusunun cevabını profesyonel olarak aktarayım.

 

Aile danışmanı nasıl olunur?

Aile danışmanı nasıl olunur? Sorusunun cevabını doğru bir şekilde anlatabilmek için 2012 yılında çıkan aile danışmanı merkezi nasıl açılır yönetmeliği ile 2014 yılında mesleki yeterlilik kurumu tarafından çıkartılan aile danışmanı meslek standartlarını bilmek gerekir.

 

2012 yılında aile ve sosyal hizmetler bakanlığının çıkarmış olduğu yönetmelikte aile danışmanı nasıl olunur sorusunun cevabı açıkça yazılmıştır diyebiliriz. Aile danışmanlığı yönetmeliğine göre aile danışmanı olmak için iki şart gereklidir.

 

Aile danışmanı olmanın ilk şartı; tıp, psikoloji, psikolojik danışmanlık, sosyoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimci ve hemşirelik bölümlerinden mezun olmak,

Aile danışmanı olmanın ikinci şartı, yukarıdaki bölümlerden mezun olduktan sonra üniversite onaylı en az 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimi almak ve sonrasında başarılı olduğuna dair aile danışmanlığı sertifikasına sahip olmaktır. Ya da aile danışmanlığı üzerine tezsiz yüksek lisans yapmanız gerekmektedir.

 

Aile danışmanı nasıl olunur sorusunun cevap olarak o zaman net olarak diyebiliriz ki 7 bölümden mezun olduktan sonra üniversite onaylı aile danışmanlığı eğitimi alıp sonrasında yapılan sınavda aile danışmanlığı eğitimi sertifikasına sahip olmaktır diyebiliriz.

 

2014 yılında mesleki standartların belirlenmesi amacıyla mesleki yeterlilik kurumu ve aile sosyal hizmetler bakanlığının hazırladığı 6. Seviye aile danışmanlığı meslek standartları bunu desteklemektedir.

 

Aile danışmanı olmak için Mehmet Ulubey hocamızın tavsiyesi omurboyu eğitimden aile danışmanlığı eğitiminin alınmasıdır. Omurboyu eğitim onlarca devlet ve özel üniversite iş birliğinde 67 ilde 800 grup aile danışmanlığı eğitimi açmıştır. Aile danışmanlığı öğrencilerinin uygulama yapabilmesi ve bu alanda yetkin bir uzman olabilmeleri için İstanbul, Kocaeli, Ankara, Antalya ve Adana da aile ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı özel aile danışmanlık merkezleri açmıştır.

Sizlerde geleceğin mesleği olan aile danışmanlık mesleği için eğitim almak isterseniz ömür boyu eğitimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu röportajımızın burada sonuna geldik. Bir sonraki konumuz “aile danışmanlığı eğitimini nereden almalıyım “ konusunu işleyeceğiz. Hepinize sağlıklı haftalar dilerim.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Özel Haber

Hangi Kedi Cinsini Sahiplenmeliyim?

Yayınlandı:

-

Kedilerle aranızın iyi olduğunu düşünüyorsanız ve bazı sağlık sorunlarından dolayı alerjik problemlerle uğraşmayacaksanız hangi kedi cinsini sahiplenmeliyim diye merak ediyor olabilirsiniz. İnsanların kedilerle yaşamaya başlaması ne kadar uzak bir tarih olsa da hala insanlar tam olarak hangi kedi cinsiyle yaşamaya uygun olduklarını anlayabilmiş değiller.

Hangi Kedi Cinsini Sahiplenmeliyim?

Kedilerle yaşamaya başlamadan önce kendi kendinize hangi kedi cinsini sahiplenmeliyim diye soruyorsanız onları ne kadar düşündüğünüzü belli ediyorsunuz demektir. Birlikte yaşadığınız kedinin hayatınıza, size uygun olması sadece sizin için değil kediniz için de oldukça önemlidir. Karşılıklı uygunluktan oluşmayan birliktelikler kötü sonuçlanabilir.

  • Cins Kedi Fiyatları
  • Kedi Cinsleri

Petarkadaş ailesi olarak bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz için en ideal listeyi oluşturduk. Yukarıdaki listeye bakarak ve farklı alt başlıklarımızı inceleyerek sizin için en uygun olan kediyi kolaylıkla seçebileceğinizi düşünüyoruz. Daha fazla vakit kaybetmeden konuyla ilgili alt başlıklarımıza geçelim, hangi kedi cinsini sahiplenmeliyim?

Cins Kedi Fiyatları

İlk kez bir kedi sahipleniyorsanız ve sevdiğin cins kedilerin fiyatları hakkında bir bilginiz yoksa fiyatları ilk gördüğünüzde hayal kırıklığına ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki çoğu cins kedinin fiyatları onlara ulaşmak isteyenler için uygun değildir. Fakat Petarkadaş sizler için bu soruna güzel bir çözüm buldu, ücretsiz kedi sahiplenme ilanları arasından Petaradaş aracılığıyla istediğiniz cins kediyi sahiplenebilirsiniz.

Kedi Cinsleri

Sadece fiyatlar değil kedinizin cinsi de evinizde, sosyal yaşantınızda nasıl davranacağını oldukça etkileyecektir. Hangi kediyle yaşamanız gerektiğini anlamanın en kolay yolu da kedi cinsleri hakkında bilgi sahibi olmaktır. Sizin gereğinden fazla çaba harcamanıza gerek kalmaması için Petarkadaş yine imdadınıza yetişiyor. Kedi cinsleri sayfamızda zaman geçirerek sevdiğiniz kedi cinsleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi Kedi Cinsi Bana Uygun?

Hangi kedi cinsini sahiplenmeliyim sorusuna yanıt bulduğunuza göre artık hangi kedi cinsi bana uygun diye düşünmenize gerek yok demektir. Önemli olan hayatınıza en yatkın olan kediye ulaşmak değil, beğendiğiniz kediyle yaşamak için hem uygun kedi cinsine ulaşmak hem de hayatınızı kediniz için değiştirmek gerekecektir. Kedi sahibi olmanın sorumlulukları arasında bu süreci de sayabiliriz.

Devamını Oku

Özel Haber

ŞAFAK DİJİTAL REKLAM İLE HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

Yayınlandı:

-

ŞAFAK Dijital Reklam ;

ŞAFAK , 2012 yılında kurulmuş, halen faaliyetlerini dijital pazarlama alanında, markalara sunduğu “performans” odaklı hizmetler ile sürdürmektedir. ŞAFAK ekibi gelişen reklam teknolojilerini ve yeni reklam modellerini sürekli takip ederek hizmet verdiği müşterilerinin reklam performansını en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.

Sunduklarımız:

Profesyonel Ekip

Hızlı Hesap Kurulumu

10 Yıllık Sektör Deneyimi

7/24 Destek ve Gelişmiş Raporlama

Resmi Web Site: ŞAFAK Dijital Reklam

Devamını Oku

Özel Haber

Kalitenin Tek Adresi Kıbrıs Hediye Sepeti

Yayınlandı:

-

Yazar:

2021 yılından Kıbrıs’ta kurulan Kıbrıs Hediye Sepeti, “Hızlı ve Güvenli Çiçekçilik” sloganıyla 26 yılı aşkın tecrübelerinin getirdiği deneyimlerle birlikte sizlere en profesyonel hizmeti vermeye devam ediyor. Çiçekleri adeta birer sanat eseri, çikolataları ise gurmelere yakışır nitelikte olan Kıbrıs Hediye Sepeti, müşterilerinin en iyiye layık olduğunun bilincinde olarak onlara en güvenli ve kaliteli hizmeti sağlıyor. Müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz edip çiçek ve çikolata tercihlerinde onlara yardımcı oluyor ve dünya kalite standartlarında hizmet vererek müşteri memnuniyetini zirvede tutuyorlar.

Kıbrıs Hediye Sepeti, ar-ge çalışmalarını ciddiye alan bir firma olarak müşterilerine daima yenilikler sunuyor ve güncel hizmetler sunuyor. Bu sayede sadece çiçek ve çikolata sektöründe hizmet vermenin ötesine geçip, sektöre yön veren bir konumda bulunarak katma değer katan bir marka haline geliyor.

Kıbrıs Hediye Sepeti, ürünlerin üretim aşamasından, paketleme, kargo ve teslim aşamasına kadar her adımını özenle inceliyor. Ürünlerin en kalitelisini tercih eden Kıbrıs Hediye Sepeti, üretim aşamasında kullanılan malzemelerden başlayarak, paketleme ve kargoda teknik donanımı en iyi olan ürünleri ve yolları tercih ederek müşterilerini en iyi şekilde temsil ediyor. Çelenk, kutu, vazo, sepet gibi pek çok hizmet türü mevcut ve bütçe dostu paketleriyle kaliteli hizmetler sunmaya devam ediyorlar.

Kıbrıs Hediye Sepeti başta Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, İskele ve Güzelyurt bölgeleri olmak üzere tüm Kıbrıs’a 7/24 ücretsiz teslimat olanağı ile hizmet sağlıyor. Sevgililer günü, doğum günü, anneler günü, babalar günü, yılbaşı ve daha birçok özel günleriniz için tasarlanmış pek çok ürünü Kıbrıs Hediye Sepeti firmasında bulabiliriniz.

Kibris cicek

Kıbrıs çiçekçilik

Kıbrıs çikolata sepeti

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler