Connect with us

Gündem

Akif Beki: İstanbul’a ihanet eden İmamoğlu muydu?

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, bugünkü yazısında, 9 Temmuz’da İstanbul Esenyurt’ta yaşanan sel nedeniyle İBB Ekrem İmamoğlu’nun eleştirilmesini …

Yayınlandı:

-

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, bugünkü yazısında, 9 Temmuz’da İstanbul Esenyurt’ta yaşanan sel nedeniyle İBB Ekrem İmamoğlu’nun eleştirilmesini kıymetlendirdi.

Ülke Yöneticisi Erdoğan’ın 2019’da  “Para nelere muktedir, ormanları betona çeviriyor; tabiat şöyle olmuş bu türlü olmuş, umurunda değil”, 2009’da “derenin intikamı ağır olur, şu anda olan da budur”  dediğini hatırlatan Beki, şöyle devam etti: “O eylül şiddetli yağışta dereler taşmış, İstanbul’u sel almış, 30’dan fazla vatandaş boğularak ölmüş, ana yolları bile sel basmış, tırlar sürüklenirken yüzlerce araç suya gömülmüş, otomobillerde mahsur kalanlar yüzerek kurtulmuş, onlarca trilyonluk ziyan ziyan oluşmuştu. Erdoğan; “büyük felaket” tabirini kullanmıştı. Sebebini de dere yataklarındaki yapılaşmayla yanlış imar uygulamalarına bağlamıştı. ”

Esenyurt’ta yaşanan selin akabinde İstanbul Valisi Yerlikaya’nın ilçeye gittiğini ve çalışmaları denetlemesinin akabinde AK Parti Vilayet Lideri Kabaktepe ve AFAD yetkilileri ayağında çizmeleriyle açıklama yaptığını yazan Beki, “Oysa müdahaleye koşan yüzlerce kişilik yardım, kurtarma grupları İBB, İSKİ ve itfaiyeye bağlıydı. AK Parti Vilayet Başkanlığına değil. Ancak Vali Yerlikaya’nın fotoğrafında hiçbir İBB yetkilisi yoktu. CHP’li Esenyurt Belediyesi de alanda olup fotoğrafta yer bulamayanlardandı” dedi.

İmamoğlu’nun rol kaptırmayı tekrar başardığını yazan Beki, “Gerçi bir saatliğine de yerinden ayrılsa fark etmiyor. İktidar, İBB Başkanı’ndan rol kapmaya hazır, her an tetikte. Karla uğraşta Vali’yle bakanların, İmamoğlu’nu yok sayan pozlarında görülmüştü. Doldurmak için boşluğa, İmamoğlu’nun meydanı boşaltmasına filan gereksinim duymuyorlar, o da başka ya…” diye yazdı.

Beki “İstanbul’a ihanet eden İmamoğlu muydu?” başlıklı yazısına şöyle devam etti:

“Ülke Yöneticisi Erdoğan  “Biz bu kente ihanet ettik, hala da ediyoruz” dediğinde, 2017’ydi.

İmamoğlu, bu tarihlerde daha lider değildi.

Yine de o mudur ve onun CeHaPe Zihniyeti midir imar yolsuzluklarının, çarpık yapılaşmaların, kente ihanetlerin sorumlusu?”

Yazının tamamını okumak için

Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler