Connect with us

Genel

Ataberk Özturan Kimdir?

Yayınlandı:

-

Ataberk Özturan Türk müziği için genç ve dünya standartlarında işlerde adını duyurmuş yetenekli bir bestekâr. İstanbul doğumlu sanatçı çocukluğunda üstün yetenekli çocuklar için özel eğitim veren bir ilkokul döneminden sonra müzik hayatına the Boston Berklee College of Music eğitimi ile devam etmiş. Yerli ve yabancı bir çok yapımda müzik prodüksiyonu ekibinde yeteneklerini kullanan ve dizi ve filmler için besteler ortaya koyan Ataberk Özturan’ın kariyeri 20 ve 21 yaşlarında TRT yapımı “Sevda Kuşun Kanadında” ile başlayıp 22 yaşında, 2019’da “The Witcher” ile devam etmiş. Netflix dizisi olan “The Witcher” kariyerinin önemli kilometre taşlarından biri. Yabancı dizi ve film sektöründe sonrasında kariyerini Danimarka yapımı olan bir dizi: “Ragnorok (2020)” ve ünlü Fransız televizyon dizisi “Family Business (2019-2021)” ile sürdürmüş. Yerli yapımlarda da imzasını bıraktığı eserler var: Kulüp (2021), Fatma (2021), Kağıttan Hayatlar (2021), Pera Palas’ta Gece Yarısı (2022) gibi önemli projelerde işler yapmıştır.

Sanatsal değeri yüksek işler yapmış ve Türkiye’de müzik endüstrisi için genç bir değer. Şimdilerde kurucusu olduğu Genius Music Lab. çatısı altında son eseri “Un Jour á Istanbul (İstanbul’da Bir Gün)” Ekim ayında Youtube, Youtube Music, Spotify, Apple Music ve Deezer dijital platformlarında dinleyicilere sunuldu. Eserin ilham alındığı alan 2020 İstanbul sesleri. Bu bakımdan döneme ait bir müzikal değer yaşayan “Un Jour á Istanbul” için oldukça özgün bir tasarımı olduğunu söyleyebiliriz. Klasik müzik alanında dünya standartlarını önemseyen Ataberk Özturan 2022 senesinde bir Zorlu PSM Atölye çalışması olan tek kişilik tiyatral gösteri Desert Dust (Çöl Tozu)’ın soundtrack çalışmasını Temmuz ayında paylaşmış. Eserlerin her biri özgünlüğünü ortaya koyuyor. Spotify ve diğer dijital platformlar aracılığıyla Desert Dust’ın sevilen soundtrack çalışmasına ulaşabilirsiniz.

Genius Music Lab. ile kendi çalışmalarına ağırlık vermeyi düşünen müzisyen yeni her çalışmasında yaratıcılığın en üst seviyesinde kullanılmasına ve özgürce performansını göstermeye odaklanacak. Yeni çalışmalarına gelecek aylarda dijital platformlarda sıkça rastlayacağız.

https://open.spotify.com/artist/52t9lLf81Asrg4um6dYLWm

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

YigoRich in Yeni Çıkan Hayatım İsimli Parçası Dinleyenleri İle Buluştu

Yayınlandı:

-

Türk rap sahnesinin genç ve dinamik ismi YigoRich mahlasıyla bilinen Yiğit Cengiz, 2021 yılında yayınladığı ilk şarkısı Bi Başka ile müzikseverlerin beğenisini kazanmıştı. İzmir/Çamdibi semtinden çıkan YigoRich, 2013 yılında yolu Turkish Rap ile kesişti ve şimdi Eskişehir de yaşıyor. YigoRich, aynı zamanda Türkiye ve Global pazarda faaliyet gösteren Reklam ve Kayıt Stüdyosu na sahip olup, BeatNeed.com ve BeatDiscover.com un girişimcisi ve kurucusudur. YigoRich, diğer sanatçıların şarkılarında yapımcı, beatmaker ve yapımcı olarak çalışıyor.

 

YigoRich, yeni çıkan  Hayatım  isimli parçası ile dinleyicilerine müzikal zevklerini sunuyor. Parça, Türk rap sahnesinde yer alan genç ve dinamik sanatçının Hayatım dediği o kişi için yazılmış. YigoRich, sözleri ve müziği ile dinleyicileri içine çekiyor ve onların hayatlarına dokunuyor. Bu parça, YigoRich in müzikal yeteneklerinin yanı sıra, hayatından bir parça olması da dikkat çekiyor. YigoRich, sözleri ve müziği ile dinleyicileri içine çekiyor ve onların hayatlarına dokunuyor.

YigoRich in; Hayatım adlı parçasını hemen dinleyin.

Devamını Oku

Genel

Cepbilek: En iyi fiyat garantisi ve Google Güvenilir Satıcı rozetine sahip doğrulanmış bir marka

Yayınlandı:

-

Cepbilek, cep telefonları konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. İster yepyeni bir cep telefonu arıyor olun, ister kullandığınız cep telefonunuz için aksesuarlar arayın, Cepbilek te her şey mevcut. Ayrıca, firma elektrikli ev ve mutfak aletleri konusunda da oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Süpürgeler, buzdolapları, buz makineleri, fırınlar gibi birçok ürün mevcut.

Firma ayrıca ürünlerin kalitesini ve özelliklerini detaylı olarak açıklıyor ve müşterilerin önceki satın alma deneyimlerini inceleyebilecekleri bir inceleme bölümü sunuyor. Bu sayede müşteriler ürünler hakkında daha bilinçli seçimler yapabiliyor.

Son olarak, Cepbilek, Google Güvenilir Satıcı Rozetine sahip, doğrulanmış bir marka ve site olarak tanınıyor. Bu nedenle, müşterilerin güvenle alışveriş yapabilecekleri ve memnun kalacakları bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle, Cepbilek tavsiye edilir.

Devamını Oku

Genel

İnstagram da Motivasyon Kaynağı: Necip Aydın

Yayınlandı:

-

Necip Aydın, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Genç yaşta gümrükçülük alanında iş hayatına atılmış ve başarılı bir kariyer yaptı. Ancak hayatının bir dönüm noktasına geldiğinde, kendini vücut geliştirme sporu ve sağlıklı yaşam tarzına adadı. Bu sebeple Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş ve orada uzun süre kalmış. Orada, vücut geliştirme sporu ile ilgilenmeye ve sağlıklı yaşam tarzına önem vermeye başladı. Bu sayede, sağlıklı beslenme ve egzersizin beden ve zihnin için nasıl önemli olduğunu keşfetti. Döndükten sonra, kendine daha fazla zaman ayırmaya ve vücut geliştirme sporu ile ilgilenmeye devam etti.

Son 2 yıldır, Instagram üzerinden video içeriği oluşturuyor. Kendi yaptığı vücut geliştirme sporunu ve Galatasaray ile ilgili videolar yapıyor. Kendi hayatında vücut geliştirme ve sağlıklı yaşam ile birlikte Galatasaray futbol takımının hayranı olarak Galatasaray hakkında videolar yapıyor. Hedefi bu alanda profesyonel olmak ve insanlara sağlıklı yaşam tarzı hakkında bilgi ve ilham vermek.  Necip Aydın, hayatının birçok farklı yönünü keşfetti ve şimdi kendini bu sevdikleri alanda adadı. Onun videolarını takip etmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak bilgiler edinmek için Instagram hesabını takip edin. Necip Aydın, vücut geliştirme dünyasındaki son trendleri ve teknikleri takip ediyor ve bunları izleyicileriyle paylaşıyor. Aynı zamanda, insanların sağlıklı yaşam tarzına ulaşmalarına yardımcı oluyor.

İnstagram hesabı: https://www.instagram.com/necipaydin1905/

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler