Connect with us

Gündem

Ayvalık’ta kaybolan taksici Atilla Bahçeci Dikili’de meyyit bulundu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde evvelki günden beri aranan taksici Atilla Bahçeci (55), İzmir’in Dikili ilçesinde taksisinin bagajında meyyit …

Yayınlandı:

-

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde evvelki günden beri aranan taksici Atilla Bahçeci (55), İzmir’in Dikili ilçesinde taksisinin bagajında meyyit bulundu. Bahçeci’nin bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi. Cinayet şüphelisi Akçay’da yakalandı.

Ayvalık Otogarı’nda, kucağında 2.5 aylık bebek bulunan bir bayan ile yanındaki eşi olduğu sanılan bir adam ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın akabinde adam tuvalete giderken bayan kucağındaki bebekle duraktaki taksilerden birine binerek teze nazaran kendisini Ayvalık’ın Sarımsaklı Mahallesi’ne götürmesini istedi. Tuvaletten dönen adam, yanındaki bayanın bebek arabası ve yanlarındaki çantaları bırakıp gittiğini görünce durağa gidip, Atilla Bahçeci’nin kullandığı taksiye bindi. Duraktan ayrılmalarından 15 dakika sonra Bahçeci’nin kullandığı taksi tekrar otogara döndü. Lakin bu kere yanlarında diğer bir erkek yolcu daha vardı.

Bayanın giderken bıraktığı bebek arabası ve eşyaları da aldıktan sonra tekrar yola çıktılar. Lakin bir müddet sonra taksici Bahçeci’den bir daha haber alınamadı. Duraktaki arkadaşları ve Bahçeci’nin ailesi kendisine ulaşamayınca durumu polis ve jandarmaya bildirip, kayıp müracaatında bulundu.

Telefonu en son Dikili’de sinyal verdi

Güvenlik güçleri, bölgedeki MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Bahçeci’nin telefonunun en son İzmir’in Dikili ilçesi Salihleraltı mevkiinden sinyal vermesi üzerine çalışmalar bu bölgede ağırlaştırıldı. Bahçeci’nin taksisi, gelen bir ihbar üzerine Gülkent mevkiinde kıyıya yakın sazlık alanda jandarma takımları tarafından bulundu.  

Bahçeci’nin bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi. Jandarma ve savcının olay yerindeki incelemesinin akabinde Bahçeci’nin cansız vücudu Dikili Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Bölgede çalışma başlatan jandarma ve polis takımları kuşkulu yahut şüphelilerin yakalanabilmesi için etraftaki çiftliklerin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alırken, cürüm aleti bıçağın da sazlık alanda arandığı öğrenildi. Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay Mahallesi’nde bulunduğu belirlenen zanlı, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. (AA)

 

 

 

Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

Yazar:

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Yazar:

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler