Connect with us

Genel

Başakşehir Akücü Arayışında FG Akü ile Yerinde Akü Değişimi

Yayınlandı:

-

Araçlarda elektrikle çalışabilen aksamı çalıştıran ve araca çalışması için ilk enerjiyi veren akümülatör yani kısaca akü, zorlu mevsim şartlarında örneğin çok sıcak yaz günlerinde veya çok soğuk kış günlerinde sürücülerin yolda kalmasına sebebiyet verecek arızalar yaratabiliyor. Bazı durumlarda uzun süre yerinde sabit kalan araçlarda da ortaya çıkabilen akü sorunları, bir trafikte, sanayi bölgesi gibi akü ulaşımına uzak olan yerlerde gerçekleşebiliyor. Sürücüler Başakşehir akücü arayışına girebiliyorlar. Bu gibi durumlar için FG Akü yerinde akü değişimi hizmetleri sağlıyor.

 

Eğer aracınızda bu gibi sorunlar gözlemleniyorsa, akünüzde bir sorun çıkmış olması çok büyük bir ihtimaldir:

 

·        Aracın içerisindeki elektrikle çalışan aksamlarda sorun varsa.

·        Aracınız marşa basmanıza rağmen çalışmıyorsa

·        Aracın gösterge panelindeki ışıklar yanmıyor yahut çok kısık yanıyorsa

·        Akü ikaz lambası yanıyor fakat sönmüyorsa.

Aracınızda aküden kaynaklanan bir problem olabilir. Başakşehir akü arızalarında FG Akü bu konuda profesyonel bir destek sağlayıcıdır.

Akü içerisinde gelişen problemlerin ne boyutta olduğu ve ya akünün türü, akü fiyatları konusunda değişiklikler yaratabilir. Öncelikle sorunun aküden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak gerekir. Bunun için voltmetre denilen ölçüm cihazı, içerisindeki elektrik gücünü ölçebilmek için aküye bağlanır. Akü arızaları akü kablolarının aşınması, elektriğin bir sebepten boşalması, şarj dinamosunda oluşan sorunlar gibi birçok sebepten kaynaklanabilir. Eğer marşa basıldığında voltmetre 13 volt civarı bir değer veriyorsa sorun akünün şarj almaması değildir ve şarj dinamosu sağlamdır. Yalnızca şarj edilmesi yeterli olabilir. Stop ettiğinde 10 voltun altına inen bir değer alıyorsa böyle bir durumda akü değişimi gerekebilir.

 

Akü değişimi konusunda profesyonel destek almak elzemdir. İç yapısına, materyaline ve kullanım alanına bağlı olarak kuru ve sulu, farklı metaller içeren aküler mevcuttur. Kendi aracınızın aküsü değişmek durumundaysa eski akünüzün türü referans alınmalıdır. Yanlış akü seçimi aracınızda performans sorunları yaşamanıza sebep olabilir.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

İçel Psikoloji: Zihinsel Sağlığınıza Destek Veren Profesyonel Hizmet!

Yayınlandı:

-

İçel Psikoloji, zihinsel sağlığınızı ön planda tutan, alanında uzman psikolog ve pedagoglar tarafından sunulan profesyonel hizmetlerle öne çıkan bir merkezdir. Mersin psikolog hizmetleri ile bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara yönelik çözümler sunan İçel Psikoloji, sizin için burada.

 

Popüler Hizmetler:

1.      Psikolog: İçel Psikoloji, deneyimli ve uzman psikologlar tarafından sunulan bireysel terapi hizmetleri ile zihinsel sağlığınıza destek olur.

2.      Mersin Psikolog: Mersin ilindeki bireyler için özel olarak tasarlanmış psikolojik destek ve terapi hizmetleri.

3.      Pedagog: İçel Psikoloji, çocukların eğitim ve gelişim süreçlerinde uzman pedagoglar aracılığıyla destek sunar.

 

İçel Psikoloji ile Zihinsel Sağlığınıza Yatırım Yapın:

1.      Uzman Kadro: İçel Psikoloji, alanında uzman psikolog ve pedagoglardan oluşan bir profesyonel ekibe sahiptir.

2.      Bireysel Terapi: Kişisel gelişim, stres yönetimi, ilişki sorunları gibi konularda bireysel terapi hizmetleri.

3.      Çocuk ve Ergen Terapisi: Pedagoglarımız, çocukların eğitim ve gelişim süreçlerine yönelik destek sağlar.

4.      Kurumsal Danışmanlık: İşyerlerine yönelik psikolojik danışmanlık ve kurumsal gelişim programları.

5.      Gizlilik ve Güvenilirlik: İçel Psikoloji, danışanlarının gizliliğini ve güvenliğini ön planda tutar.

 

İçel Psikoloji ile Yolculuğunuza Başlayın:

İçel Psikoloji, zihinsel sağlığınıza odaklanan profesyonel destekle sizi bekliyor. Psikolog, Mersin psikolog ve pedagog hizmetleri için İçel Psikoloji adresini ziyaret edin, sağlıklı bir zihin için adım atın!

Devamını Oku

Genel

TAMAY ENERJİ DANIŞMANLIK

Yayınlandı:

-

TÜSİAV ENERJİ PLATFORMU BAŞKANI VE TAMAY ENERJİ DANIŞMANLIK FİRMASININ SAHİBİ KUTLU TAMAY, FİRMASININ VERDİĞİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ;

İKİLİ ANLAŞMAYLA ŞİRKETLERARASI ENERJİ SATIŞI:

·        YILSONU İTİBARİYLE YEKDEM KAPSAMINDAN ÇIKIŞ YAPACAK OLAN VEYA HÂLİHAZIRDA ÇIKMIŞ OLAN ENERJİ SANTRALLERİNİZİN ÜRETİMLERİNİN SİZLERİ MEMNUN EDECEK FİYATLARLA ENERJİ ŞİRKETLERİNE SATIŞINI SAĞLIYORUZ.

İNDİRİMLİ ELEKTRİK TEMİNİ:

·        TEMSİLCİLİĞİNİ YAPMAKTA OLDUĞUMUZ TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN ENERJİ ŞİRKETLERİ ARACILIĞIYLA OTEL, HASTANE, FABRİKA, OSB AVM VE BÜYÜK İNŞAAT ŞANTİYELERİ GİBİ YÜKSEK ELEKTRİK TÜKETİMİ OLAN İŞLETMELERİN FATURALARINDA ÖZEL İNDİRİMLER SAĞLAMAKTAYIZ.

www.tamayenerjidanismanlik.com

‘’Enerjiniz Enerjimizdir’’

Detaylı bilgi için kutlu.tamay@gmail.com ‘ a mail atabilirsiniz.

Devamını Oku

Genel

Yeni Eğitim Yılı Başladı, Öğrenciler Okula Döndü

Yayınlandı:

-

Yeni eğitim yılı bugün, öğrencilerin kırtasiye alışverişleri ve heyecanlı bekleyişleri eşliğinde başladı. Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci, yaz tatilinin ardından okullarına geri dönmenin mutluluğunu yaşadı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, öğrenciler için yeni bir öğrenim dönemi başlarken, bu yıl okullarda bir dizi önlemler alındı. Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, okullar hijyen standartlarına uygun bir şekilde hazırlandı ve öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Okul bahçelerinde öğrenci velileri, çocuklarının sınıflarına girişlerinde duygusal anlar yaşadı. Birçok öğrenci, arkadaşlarıyla buluşmanın sevincini ve yeni öğretmenleriyle tanışmanın heyecanını yaşadı.

Milli Eğitim Bakanı, yeni eğitim yılıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimiz. Bu yıl da gerekli tüm önlemleri aldık ve öğrencilerimizin güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlayacağız” dedi.

Yeni eğitim yılında öğrencilere, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında daha fazla vurgu yapılacağı, dijital eğitim araçlarının daha etkin bir şekilde kullanılacağı ve öğrencilere çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katılma fırsatının sunulacağı belirtildi.

Öğrenciler, bir yıl boyunca edinecekleri bilgi ve deneyimlerle geleceğe hazırlanmanın heyecanını yaşarken, öğretmenler de öğrencilere en iyi eğitimi sunma gayreti içerisinde olacak.

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler