Gündem

CHP’li Tekin: Kanal İstanbul’daki birtakım yerlere 15 kat imar müsaadesi çıktı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kanal İstanbul projesinde birtakım bölgelerde 15 kat imar müsaadesi verildiğini sav ederek, “Hangi …

Yayınlandı:

-

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kanal İstanbul projesinde birtakım bölgelerde 15 kat imar müsaadesi verildiğini sav ederek, “Hangi siyasilere ayrıcalık tanınacak” diye sordu.

Kanal İstanbul Projesi’nin “Rezerv Yapı Alanı” içinde yapılan değişiklik sonucu, birtakım adalara 15 kat imar müsaadesi verildiği bildirildi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Parsellerdeki hissedarların yerleri resen değiştirildi, şahısların isimleri da gizlendi. İstanbul’a tekrar ihanet ediliyor. Yatay mimari kelamları havada kaldı. Askıya çıkan imar planlarına nazaran birtakım bölgelerden arsa alan bireylere, 15 kat imar müsaadesi verildi. Hatırı sayılır bireylerin ve kimi siyasalların olduğu bu parsellerde, dikey mimariye döndüler” dedi.

Tekin kelamlarına şöyle devam etti: “Askıya çıkan imar planlarına nazaran birtakım bölgelerden arsa alan birtakım ‘şanslı’ şahıslara 15 kat imar müsaadesi çıktı. Topraklar apansızın el değiştirdi. Herkese açık olması gereken bilgiler gizlendi. Kimi siyasilere ve şirketlere ayrıcalık mı tanınıyor? Dikey yapılaşmalarla İstanbul’un siluetini bozunlar Kanal İstanbul’u da dikey mimariye döndüler. Tartışmalı Kanal İstanbul’a ait tek bir çivi bile çakılmamışken, iktidar tarafından bölgede süratle başlatılan konut projelerindeki ivedinin nedeni, yeni bir su yolu yapmaktan fazla yapı projeleri üzerinden büyük bir rant vurgunu sağlamak olduğu bir defa daha netleşti.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Haberler

Exit mobile version