Connect with us

Siyaset

Cumhuriyet muharriri Pehlivan: Erdoğan da partisinin kan kaybını biliyor ve bu lisanına yansıyor

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Ülke Yöneticisi ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta eski belediye liderleriyle yaptığı …

Yayınlandı:

-

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Ülke Yöneticisi ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta eski belediye liderleriyle yaptığı buluşmadaki konuşmasına dikkat çekti ve Erdoğan’ın “şahsım” vurgusuyla kendisini partisinden ayırdığını savundu. 

Pehlivan, Erdoğan’ın konuşmasından “Sizlerden, hanenizden başlayarak oturduğunuz binada, sokakta, mahallede, işyerinde, çarşıda, pazarda, otobüste, trende, dost meclislerinde kısacası her yerde direkt şahsımın temsilcisi olarak davamıza sahip çıkmanızı, kazanmadık gönül bırakmamanızı istiyorum” kısmını paylaşarak şu yorumu yaptı:

“Buradaki ‘şahsımın’ sözü o kadar kritik ki…  Emin olun, Erdoğan bu vurguyla kendisini partisinden ayırıyor. Partisine kırgın olan eski yol arkadaşlarına, partisine kırgın olan seçmenlere giderken ‘AKP ismine değil benim adıma çalışın’ diyor. Çünkü, şahsen Erdoğan da biliyor partisinin kan kaybını ve bu da lisanına yansıyor.” 

 

 

Siyaset

CHP’li Gürsel Tekin: İstanbul’un dokusu değişti, bayanlar inançta değil

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul’un dokusunun sığınmacılar nedeniyle değiştiğini belirterek, “İstanbul’da bayanlar inançta değil …

Yayınlandı:

-

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul’un dokusunun sığınmacılar nedeniyle değiştiğini belirterek, “İstanbul’da bayanlar inançta değil” dedi.

Sözcü’den Başak Kaya’ya konuşan CHP’li Tekin, İstanbul’u sokak sokak gezerek araştırma yaptı ve kentin 3 değerli sıkıntısını saydı.

Tekin şöyle konuştu:

“Enflasyon alım gücünü düşürüyor, halkımız fakirleşiyor, temel tüketim harcamalarını bile yapamıyor. Halkın yüzde 61’i temel tüketim harcamalarını karşılarken zorlanıyor. İkinci sırada konut ve barınma krizi var. Daire kiraları 20 bin liraya kadar çıktı. Beşerler kiralık konutlarını terk ediyor. Üçüncü olarak da sığınmacı sorunu var. 2 milyonu aşkın sığınmacı İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da artık bayanlar sokakta kendilerini inançta hissetmiyor. Bunların tamamı merkezi hükümetin tercihleri nedeniyle oluşan problemler. Hepsinin de tahlili tıpkı. Sandık geldiği anda AKP gidecek Türkiye kazanacak.” 

İmamoğlu açıklaması

Tekin, İstanbul’da bayramda yaşanan sel felaketinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kent dışında olmasına yönelik yapılan tenkitler için de “İyi yönetici yeterli sistem kuran insandır. İstanbul’u 25 yıl yöneten zihniyet altyapı projeleri yapmadı, kenti betona gömdü. Yoğunluk ile İstanbul yaşanmaz bir hale geldi. Üsküdar’da deniz, kara ile birleşti. Alt geçitleri sel suları bastı insanlarımızı kaybettik. Artık 3 yıldır hummalı bir formda altyapı çalışması yapılıyor. 25 yılın eksikliğini 3 yılda kapatmak zor” diye konuştu. 

Devamını Oku

Siyaset

Sabah müellifi: Canan Kaftancıoğlu hâlâ vilayet başkanlığına devam ediyor, bu gidişle kayyum atanırsa şaşırmam

Sabah yazarı Mahmut Övür, 4 yıl 11 ay 20 günlük mahpus cezasının onanmasının akabinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın parti üyeliğini …

Yayınlandı:

-

Sabah yazarı Mahmut Övür, 4 yıl 11 ay 20 günlük mahpus cezasının onanmasının akabinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın parti üyeliğini düşürdüğü İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun misyonuna hâlâ devam ettiğini vurgulayarak, “Altında çakarlı otomobiliyle misyonunun başında… Bu gidişle kayyum atanırsa şaşırmam” dedi. 

Övür, bugünkü yazısının “Kaftancıoğlu yerine kim gelecek” başlıklı kısmında şunları kaydetti:

“Gerekçe yargı kararını protesto etmek görünse de gerçek kimin vilayet lideri olacağına karar verilememesi. Dayanılmaz bir hengame var. Oğuz Kaan Salıcı, Erdoğan Toprak, Özgür Özel, İmamoğlu, Kaftancıoğlu ve İstanbul’da Battal İlgezdi’nin başını çektiği belediye liderleri üzere çok sayıda siyasi aktörün vilayet başkanlığı hesabı var. Herkes kendi adayını atamak istiyor. Oraya göz dikenlerin sayısı da hiç az değil.

Yeni bir isim çıkar mı bilemem fakat eskiler çok istekli. Birinci sırada o makamdan Ankara’ya giden ve yine güç toplamak için o makama dönmek isteyen Gürsel Tekin var. Eski milletvekilleri Çetin Soysal, Kadir Gökmen Öğüt ve Berhan Şimşek de sıraya girmiş durumda. Bütün gözler, şu sıralarda 6’lı masaya adaylığını kabul ettirme sıkıntısına düşen Kılıçdaroğlu’nda. Bir an evvel karar vermezse İstanbul CHP, bu sefer İmamoğlu’nun tatil keyfine paralel yeni bir krizle sarsılır.”

CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı’ndan Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin düşürülmesine ait birinci açıklama

Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği düşürülmesine reaksiyon: “Biz hak, hukuk ve adalet kırıntısı dahi içermeyen Yargıtay kararını tanımıyoruz”

Siyasi parti üyeliği düşürülen Kaftancıoğlu: Kaygılarının ecele yararı olmayacak!

Devamını Oku

Siyaset

Mehmet Barlas: Ekonomik kriz, Demokratlara Kaşıkçı olayını unutturdu; Biden, Suudi Arabistan’da petrol dilenecek

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, ABD Başkanı Joe Biden’ın Suudi Arabistan’ı da kapsayan Orta Doğu çeşidini eleştirdi.  Barlas, eski ABD Lideri …

Yayınlandı:

-

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, ABD Başkanı Joe Biden’ın Suudi Arabistan’ı da kapsayan Orta Doğu çeşidini eleştirdi. 

Barlas, eski ABD Lideri Donald Trump’ın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’a “sahip çıkarken” Demokratlar’ın Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde “çok açık biçimde Suudileri suçladığını” yazdı. 

Barlas, “Ama petrol fiyatları ve ekonomik kriz, Demokratlara bu olayı unutturdu. Cumhuriyetçilerin seçimi kazanmasıyla birlikte ABD ile Suudi Arabistan münasebetlerinde duraklama devrine girilmişti. Biden, Suudi Arabistan’da veliaht prensle de görüşüp petrol dilenecek” yorumunu yaptı. 

TIKLAYIN – Biden Orta Doğu çeşidine çıkıyor: İsrail’den Suudi Arabistan’a, beklentiler ve gerçekler

 

 

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler