Connect with us

Gündem

Der Spiegel: İmamoğlu, Erdoğan için tehlikeli olabilir; bugün belediye lideri, yarın fazlası mı?

T24 Dış Haberler Alman mecmuası Der Spiegel, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile yaptığı söyleşiye “Bugün belediye lideri …

Yayınlandı:

-

T24 Dış Haberler

Alman mecmuası Der Spiegel, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile yaptığı söyleşiye “Bugün belediye lideri, yarın fazlası mı? İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri, Erdoğan için tehlikeli olabilir” başlığını attı.

Hasret Topçu ve Şebnem Arsu‘nun söyleşisinin girişinde, “İmamoğlu bir siyasi yıldıza dönüştü ve bir sonraki seçimlerde Erdoğan için önemli bir rakip olabilir” denildi.

Der Spiegel, İmamoğlu’nun ofisinde Türkiye’nin Kurucu Ülke Yöneticisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün bir vatandaşı dinlerken çekilmiş fotoğrafının da asılı olduğuna dikkat çekti. Yazıda İmamoğlu’nun geçmişte Atatürk’ün dinleyici tarafını gösterdiği için bu fotoğrafı sevdiğini söylediği hatırlatıldı.

Söyleşide sığınmacı krizine değinen İmamoğlu, “Göç dalgası, biraz da birçok güçlü ülke yalnızca izlemekle yetindiği için bu kadar büyük bir hale geldi. Batı gereğince sorumluluk almadı. Türkiye’de sığınmacı krizi konusunda bir saydamlık sorunu var. Tüm taleplerimize karşın hükümet bizimle gereğince data paylaşmadı. Umarım gelecekte milletlerarası kamuoyu bu insanların bir defa daha memleketlerinde yaşayabilmesi için gayret sarf eder” dedi. Der Spiegel bunun üzerine, “Sığınmacılar kendi ülkelerine mi dönmeli diyorsunuz?” diye sordu.

“Tabii ki göçmenlerin meskenlerine dönmesi gerekiyor, fakat ben şu anda bunun mümkün olmadığını görecek kadar gerçekçiyim” diye karşılık veren İmamoğlu, “Bence gelecekte yapılabilecek bir plandan kelam ediyorum. Kimse zorunda kaldığı için konutundan uzakta yaşamayı sevmez” sözlerini kullandı. 

İmamoğlu, belediyede terör temaslı isimlerin çalıştığı ile ilgili argümanlarla ilgili olarak, “İktidar İstanbul’dan sonra Türkiye’yi de kaybetmekten korkuyor; o yüzden bunları yapıyorlar. İncelenmekle ilgili bir sorunumuz yok” dedi.

İmamoğlu, Der Spiegel’in “Selahattin Demirtaş 2016’dan bu yana terörizm suçlamalarıyla cezaevinde. Aynısının başınıza gelebileceğinden korkuyor musunuz?” sorusuna da, “Benim saklayacak hiçbir şeyim yok” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soruları “gündemimde değil” diyerek geçiştirdiği belirtilen İmamoğlu, “Erdoğan, neden İmamoğlu’ndan bu kadar korkuyor?” sorusuna şu karşılığı verdi: 

“İstanbul’u kazanarak kendi toprağını çalmışım üzere hissediyor. Öfke mi bilmiyorum. Bazen hayranlıkmış üzere geliyor. İstanbul AKP idaresinde çok fazla boşa vakit harcadı. Bence benim kent için yaptığım hizmetleri görünce hayranlık duyuyor”.

Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler