Connect with us

Genel

Duruş Bozukluğu Skolyoz Kifoz ve Lordoz Sporla Tedavi

Yayınlandı:

-

Modern dünya, ortaya duruş bozukluğu gibi birtakım modern sorunlar çıkardı. Günün büyük bir bölümünü bilgisayar başında veya masa başında geçiren insan, bu eklem problemleri ile karşılaşınca çözüm yolları da geliştirdi. Ancak, ameliyat ya da diğer tekniklerden çekinen veya uygulamak istemeyenler, spor ile bu problemleri çözmek veya tedavi etmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Sizler için bazı modern hastalıkların sporla tedavisini araştırdık.

 

Duruş Bozukluğu Sporla Tedavi Edilebilir mi?

 

Kişinin, yürüme, durma, oturma ve kalkma gibi bazı temel hareketleri yaparken duruşunda bir bozukluk olması durumuna duruş bozukluğu denir.

 

Duruş bozukluğu, özellikle masa başı işlerde çalışan bireylerde sıklıkla görülen bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisinde spor, destekleyici bir yöntem olarak kullanılabilir.

 

Özellikle bir personal trainer yardımı ile duruş bozukluğu sporla tedavi sürecinde sporun etkisi arttırılabilir. Özellikle bu konuda Mesut Özcan’dan destek alabilirsiniz. Mesut Özcan, antrenman bilimi konusunda tecrübelidir ve duruş bozukluğunu gidermek için sizlere verimli bir spor programı hazırlayabilir.

 

Sporla Skolyoz Tedavisi

 

Halk arasında omurga eğriliği olarak da bilinen skolyoz hastalığı, omurga bölgesinde yer alan kemiklerin, eğilmesi veya bir tarafa kayması sonucu oluşan bir hastalıktır.

 

Bunun dışında skolyoz hastalarının en çok merak ettiği soru ” skolyoz sporla düzelir mi? ” sorusudur. Skolyoz, dereceleri olan bir hastalıktır. Başlangıç aşamasında olan bir skolyoz için spor tek başına mümkün iken, ileri derecede bir skolyoz için spor tek başına etkili olmasa da destekleyici olabilir.

 

Spor, her ne kadar tek başına skolyoz tedavisi olamasa da aslında skolyoz hastaları için oldukça faydalıdır. Skolyoz hastaları, spor yaparak her ne kadar hastalığın giderilmesini sağlayamasa da en azından hayat kalitelerinin artmasını ve hastalığın ilerlemesinin durmasını sağlayabilir. Yani sporla skolyoz tedavisi mümkün olmasa da skolyoz hastalarının hafif tempolu sporlar yapması önerilir fakat skolyoz hastalarına önerimiz bir personal trainer ve doktor desteği almadan bu işe kalkışmamalarıdır.

 

 

Sporla Kifoz Tedavisi

 

Kifoz, özellikle çocuklarda sıklıkla görülen bir duruş rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık da tıpkı skolyoz gibi dereceleri olan bir hastalıktır.

 

Özellikle çocuklarda görüldüğü için spor, hastalığın tedavisine çok büyük etki etmektedir. Bununla birlikte personal trainer yardımı ile spordan maksimum verim elde edebilirisiniz. Yani sporla kifoz tedavisi, skolyoz hastalığının aksine aslında mümkündür. Bunun nedeni ise kifoz hastalığının en çok çocukluk zamanlarında görülmesidir. Yani erken teşhis ve spor ile kifoz önlenebilir.

 

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte birçok genç ve çocuk, bilgisayar üzerinde çok fazla zaman geçirmekte ve bu durum da kifoz hastalığına yol açmaktadır. Her ne kadar belli başlı egzersizler ile tedavi mümkün olsa da eğer erken hareket edilmez ise, maalesef spor da bir noktadan sonra etki etmemektedir.

 

Sporla Lordoz Tedavisi

 

 

Lordoz, beldeki çukurlaşmanın artması demektir. Lordoz hastaları, personal trainer desteği ve uzman doktor tavsiyesi ile spor yaparlarsa, hastalığı aşmaları büyük ölçüde kolaylaşacaktır. Bunun nedeni ise Lordoz hastalığı hakkında henüz kesin bir ameliyatın olmamasıdır. Yani Lordoz hastalığının en büyük düşmanı spordur diyebiliriz.

 

Sporla lordoz tedavisi mümkündür ve özellikle hekimler, sporla lordoz tedavisi sürecinde spor dalı olarak pilates yapmayı önermektedir. Pilates, sporla lordoz tedavisinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Düzenli olarak pilates gibi sporlar yaparak Lordoz hastalığından kurtulabilirsiniz. Tabii Lordoz’u yendikten sonra sporu bırakmamakta, sporu artık bir yaşam stili haline getirmenizde fayda var. Pilates konusunda özellikle Mesut Özcan ile çalışarak çok daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz. Mesutladegisim.com üzerinden ister uzaktan ister de birebir pilates eğitimi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

Lordoz, Kifoz ve Skolyoz hastalıklarının ilerlemesini önlemek için spor yapmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Tabii bu tarz hastalıkların ilerlememesi için yapılan egzersizler, normal egzersizlere göre biraz daha farklı olduğu için alanında uzman olan Mesut Özcan’dan destek alabilir ve değişmeye hemen başlayabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel

Geçici Kayıt Nedir? Gecicikayitr.com

Yayınlandı:

-

Bilindiği gibi yurt dışından satın alınan telefonların belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Bu tarz cihazlar, ülkemizde kaçak telefon olarak da bilinir ve ülkemizde kayıtlı olmayan telefonların kullanım süresi de normal şartlarda 4 aydır. 4 ay geçtikten sonra eğer herhangi bir kayıt bulunamazsa telefonun şebekesi kullanılamayacaktır. Bu noktada ise devreye geçici kayıt girmekte. Sunduğumuz geçici kayıt hizmeti sayesinde yurt dışından aldığınız telefonları istediğiniz süre dahilinde, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Geçici kayıt işlemi, BTK tarafından yapılmaktadır ve bu sayede ne sizin ne de cihazınızın başına hiçbir sorun gelmez. Hemen hemen her marka telefonda işe yarayan geçici kaydı firmamız sayesinde uygun fiyatlı ve sorunsuz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

iPhone Geçici Kayıt

Yurt dışından en çok getirilen telefonlardan biri olan iPhone, Dünya’da da en çok kullanılan akıllı telefonlardan bir tanesidir. Ülkemizde iPhone model cihazların fiyatı yüksek olduğu için artık neredeyse herkes, yurt dışından iPhone almaya başlamıştır. Bu durum da iPhone geçici kayıtişlemini gündeme getirmeye yetmiştir. Yurt dışından alınan iPhone telefonların da IMEI kaydı olmadan kullanım ömrü 120 gündür. Bu gün sayısı dolduktan sonra telefonun hattı kullanılamaz hale gelir.

Bu durumun önüne geçilebilmesi için ise iPhone geçici kayıt işlemi yapılmaktadır. Yani bu işlem sayesinde telefonunuzu hat olmadan kullanmak zorunda kalmazsınız.

IMEI Süresi Uzatma

Herkesin de bildiği üzere yurt dışından alınan telefonların kullanım ömrü, IMEI nedeni ile uzun değildir. Yani yurt dışı cihazları uzun süre kullanmak için IMEI süresini uzatmalısınız. IMEI süresi uzatmaiçin ise takip edebileceğiniz farklı yollar olsa da bu yollardan en güvenilir olanı geçici kayıt yapmaktadır. Firmamız web sitesinde yer alan kategorileri inceleyerek IMEI süresi uzatma yapabilir ve yurt dışı kayıtlı telefonunuzu dilediğiniz kadar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıca geçici kayıt dışında farklı yolları tercih etmek riskli olabileceği için başınızın derde girmesine neden olabilir. Firmamız tarafından yapılan IMEI süresi uzatma tamamen yasaldır ve BTK üzerinden yapılır. İşlem sonrası hattınız, 48 saat içinde açılacak ve yapılması gereken her işlem, tarafımızca kontrol edilecektir. Kısacası sizin tek yapmanız gereken, istediğiniz kategoriyi seçmek ve bilgilerinizi doğru girmektir. Sonrasında kalan işlemleri firmamız tamamlayacaktır.

Devamını Oku

Genel

Cepli Dosya Nedir? Eczane Kartvizit ve Magnet Çeşitleri

Yayınlandı:

-

Cepli Dosya Nedir?

Bir diğer adı sunum dosyası olan ve kartondan üretilen cepli dosya; genellikle sunumlar, ihaleler ve tanıtımlar için kullanılan materyallerden bir tanesi olmaktadır. Reklam ve pazarlama alanında görsel bir uyum ve düzen sağlayan cepli dosya, aynı zamanda çeşitli meslek dallarındaki insanların belgelerini de bir arada tutmaya yardımcı olmaktadır. Kullanımı da oldukça pratiktir.

Aynı zamanda kurumsal kimliğe sahip olmanıza yardımcı olacak olan cepli dosya üzerinde, şirket logonuz da yer alabilir, bu sayede de profesyonel bir imaj çizmiş olursunuz. İşte sizler de bu gibi ayrıcalıklardan yararlanmak ve cepli dosyaya sahip olmak istiyorsanız bizlere ulaşın.

Eczane Kartvizit Nedir?

Eczane kartvizit, sağlık sektörünün en önemli parçalarından biri olan eczane tanıtımını yapmak isteyenler için güzel bir reklam aracıdır. Eczaneler ve hastalar arasındaki ilişki de çoğu zaman bir bağ oluşturur. Bu bağın kopmaması için ve eczacınıza danışmak için de onlara ait iletişim bilgileri oldukça önemlidir. Eczane kartvizit sayesinde de bu bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Eczanenin ismi, adresi, faks, e-posta adresi veya iletişim numarası bu kartvizitlerde bulunmakta ve ihtiyacınız olduğunda bu bilgilere kolayca erişebilmektesiniz.

Genelde kuşe kağıt veya mat selefon uygulaması ile kartvizitler hazırlanır. Bizler de kağıt kalitesi, türü ve kalınlığı gibi seçenekler dikkate alınarak en uygun kartvizitleri sizlerle buluşturuyoruz.

Eczane Magnet Nedir?

Güzel bir gezinin ardından veya sevdiklerinizin unutulmaz düğününden sonra evinize taşıdığınız ve ardından genelde buzdolabınıza yapıştırdığınız magnetler… Peki ya siz de eczaneniz için bu magnetlerden ister miydiniz? Cevabınız evetse doğru yerdesiniz. Eczaneniz hakkındaki bilgileri unutmamak ve ihtiyacınız olduğunda elinizin altında hazır olarak bulmak istediğinizde aklınıza önce magnetler gelir. Eczane denince de akla önce kırmızı ve beyaz renkleri gelir fakat magnetlerde renk seçimi tamamen size bağlıdır.

Eczane magnet hizmeti ile dilediğiniz şekil ve boyutta magnetler sizlerle buluşuyor. Göz alıcı tasarımı ve kaliteli mıknatısı ile eczane magnet dikkat çekici olmalıdır. Okunur ama aynı zamanda da iyi bir tasarıma sahip olmalıdır. Biz de sizlere bu güvenceyi sunuyoruz ve reklamınızı daha iyi yapmanızı hedefliyoruz.

Devamını Oku

Genel

Netflix’in yeni sineması ‘Aşk Taktikleri’nden birinci fragman

Netflix’in yeni yerli üretim sineması Aşk Taktikleri’nin birinci fragmanı bugün yayımlandı. Romantik güldürü çeşidindeki sinema, karşı cinsi …

Yayınlandı:

-

Netflix’in yeni yerli üretim sineması Aşk Taktikleri’nin birinci fragmanı bugün yayımlandı. Romantik güldürü çeşidindeki sinema, karşı cinsi anladığını düşünen bir bayan ve erkeğin birbirlerini etkilemek için verdikleri çabayı husus alıyor.

Aşk Taktikleri’nin başrolünde Çilek Kokusu, No: 309, Doğduğun Mesken Kaderindir üzere dizilerde rol almış Demet Özdemir ile Onur Sıkıntısı ve Akıncı dizileriyle bilinen Şükrü Özyıldız bulunuyor. Sinemanın oyuncu takımında yer alan öbür isimler ortasındaysa Atakan Çelik, Doğukan Polat, Özgür Ozan, Deniz Baydar, Hande Yılmaz, Ecem Atalay ve Yazemin Yazıcı yer alıyor.

Romantik güldürü tipindeki yeni Netflix Türkiye üretimi sineması, Emre Kabakuşak tarafından yönetildi. Sinema, 11 Şubat’ta Netflix’te yayınlanacak. 

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler