Connect with us

Teknoloji

Google Bilgi Paneli Nasıl Oluşturulur?

Yayınlandı:

-

Google bilgi paneli tanınmış kişi ya da markalar, kuruluşlar ile ilgili faydalı ve hızlı cevap niteliği taşıyan bilgi kutucuklarıdır. Çerçeveli ve dikkat çekici özellikte oldukları için içinde bulunan bilgilerin sahibine hızlı bir şekilde tanınma imkanı sunar. Bu rekabetçi ortamda herkes bir bilgi paneli olsun ister. Peki Google bilgi panelini nasıl elde edebiliriz?

Öncelikle bir işletme sahibiyseniz işiniz daha kolay olacaktır. İşletmeniz için Google bilgi paneli alma yolunda izleyeceğiniz adımlar şu şekilde:

  • Tanınmış kişi olmak.
  • Hakkınızda internette dokümanlar olması, doğrulanmış olmanız.
  • İşletmeler için; Global şirket olmak.

Eğer bu koşulları sağlamıyorsanız veya sağlamanıza rağmen bilgi paneliniz çıkmıyorsa profesyonel destek alarak bu koşulları yerine getirebilirsiniz.

Bilgi panelleri web’deki bilgiler değiştikçe otomatik olarak güncellenir. Aynı zamanda kullanıcılar da değişiklik talebinde bulunabilir. Google bu talepleri her zaman uygulamaz. Eğer bir marka ya da işletme sahibi değilseniz bilgi paneli edinmek biraz zor olabilmekte. Bu noktada Google bilgi paneli sunup sunmayacağına kendi karar verir. Google bilgi paneli oluşturma hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu işi profesyonel olarak yapan kişilerden linke tıklayıp, destek alıp ortalama 10-15 gün arasında bilgi paneli sahibi olabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özel Haber

Web Sitesi Tasarımında Başarı: SEO ve Kullanılabilirlik

Yayınlandı:

-

Merhaba Tuncay Alparslan, freelance kreatif dijital tasarımcı olarak grafik çizim, logo, kurumsal kimlik, UI/UX tasarım, mobil web siteleri, yazılım, SEO gibi hizmetler sunuyorsunuz. Niğde’de ikamet ediyorsunuz ve web tasarım hizmetleri veriyorsunuz. Ekibiniz, sitenizin görsel yönden daha olumlu görünmesi için profesyonel tasarım çalışması yapıyor ve sitenizi en üst sıralara taşıma şansına sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca kurumsal web tasarım çalışması yapıyorsunuz ve sitenizin daha kurumsal görünmesini isteyen müşterileriniz için harika çalışmalar yapıyorsunuz. Ekonomik bir biçimde tasarım çalışmaları yapıyorsunuz ve ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışıyorsunuz.

Web tasarım, günümüzde internette yer alan birçok web sitesi için önemli bir rol oynuyor. İnternet kullanıcıları, ilk etapta bir web sitesinin görsel tasarımına bakarak, sitenin içeriğine ve hizmetlerine ilgi duyup duymayacağına karar veriyor. Bu nedenle, web tasarım, bir web sitesinin kullanılabilirliği, kullanıcı deneyimi ve görsel estetiği açısından önemlidir.

Web tasarım, birçok faktörü içerebilir. Öncelikle, web sitesi için uygun bir tasarım seçilmelidir. Bu, web sitesinin amacına ve hedef kitlesine uygun olmalıdır. Örneğin, bir e-ticaret sitesi için farklı bir tasarım seçilmelidir ki bir haber sitesi için. Ayrıca, web tasarımda kullanılan renkler, fontlar ve görseller de önemlidir. Bu unsurlar, web sitesinin görsel estetiğini oluşturur ve kullanıcı deneyimini etkiler.

Web tasarım ayrıca, kullanıcı deneyimi açısından önemlidir. Kullanıcıların web sitesinde rahat ve kolay bir şekilde gezebilmeleri için, web tasarımın kullanılabilirliği önemlidir. Bu nedenle, web tasarımcıları, kullanıcıların web sitesinde aradıkları bilgileri kolayca bulabilmeleri için web sitesini düzenlerler. Ayrıca, web sitesi hızlı yüklenmelidir ve mobil cihazlar için uyumlu olmalıdır.

Son olarak, web tasarım SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) açısından da önemlidir. SEO, web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlar. Bu nedenle, web tasarımcıları, web sitesinin SEO için uygun bir şekilde tasarlanmasını sağlar. Bu, web sitesinin arama motorlarında daha yüksek sıralara yerleşmesini ve daha fazla trafik almasını sağlar.

Sonuç olarak, web tasarım; bir web sitesinin görsel estetiği, kullanılabilirliği, kullanıcı deneyimi ve SEO açısından da değerlendirdiğimizde gerçek anlamada potansiyelini görmemiz ve gerçek başarıya ulaşmamız mümkün oluyor.

Resmi Web Sitesi: https://www.tuncayalparslan.com/

Devamını Oku

Özel Haber

Hosting İçin Hostragons Şimdi Hemen İnceleyin

Yayınlandı:

-

Yazar:

Hosting alanında tecrübeli bir firma olan Hostragons Global, uygun fiyata kaliteli bir hizmet vadediyor. Hosting paketlerinde pek çok ücretsiz hizmet de sunan Hostragons Global, buna ek olarak 14 gün içinde iade imkanına sahip.

 

İnternetin çok büyük bir dünya olduğu hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek ve an itibarıyla internetteki web site sayısı 1,8 milyarı aşmış durumda. İnternet sitesi sayısının bu denli artmasında hosting servislerinin de büyük payı bulunuyor. Tamam da hosting nedir?

 

Hosting, en temel açıklamasıyla bir web sitesinde yayınlanacak metinleri, görselleri, sayfaları ve dosyaları, web sitesini ziyaret eden internet kullanıcılarının ulaşabilmesi için depolayan servistir. Dolayısı ile bir web sitesinin hızı ve güvenliği de almış olduğu hosting hizmeti ile bağlantılı.

 

Hosting servisi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Peki bir web sitesi açmak istiyorsunuz ve nereden hosting hizmeti alacağınız hakkında bir fikriniz yok. Neye göre tercih yapacaksınız? Birinci öncelik elbetteki hosting kalitesi ve fiyatı olacaktır. Bununla birlikte hosting servislerinin ortaklarını mercek altına almak da kaliteyle ilgili kaygıların giderilmesine yardımcı olabilir

 

Hostragons Global, uygun fiyata kaliteli bir hosting hizmeti vadediyor

009 yılından bu yana bulut teknolojileri sektöründe hizmet veren Hostragons Global, gerek uygun fiyatlı olması, gerekse ücretsiz otomatik kurulum hizmeti vermesi ile alanında öne çıkan servislerden biri olmayı başarıyor. Tüm hosting paketlerinde sunulan All Flash SSD, yüksek performansı garanti ederken, Hostragons Global’un AWS ve Microsoft gibi şirketlerle stratejik iş ortaklıkları kurmuş olması, servisin kalitesi hakkında ipuçları sunuyor.

Hostragons Global’ta tüm sunucular bulut teknolojisi ile yedekli olduğundan serviste herhangi bir kesinti yaşanmıyor. Bununla birlikte Hostragons Global, hosting hizmeti alan müşterilerine WordPress, Joomla, Magento ve Drupal için ücretsiz otomatik kurulum, backup hizmeti, site taşıma, .xyz domain, SSL gibi servisleri de ücretsiz olarak sunuyor.

14 gün içinde iade imkanı

7/24 teknik destek hizmeti de sunan Hostragons Global; müşterilerine yıllık periyotlarla satış ve 15 gün içinde iade imkanı tanıyor. Hostragons Global, hem üst düzey hosting hizmeti hem de sunmuş olduğu ücretsiz servisler ile müşterilerine en iyi fiyatı vadediyor.

Devamını Oku

Özel Haber

Sosyal medya uzmanı Mehmet Can Gedik: Instagram kullananları uyarıyor

Yayınlandı:

-

Yazar:

Son zamanlarda birçok İnstagram kullanıcısının hesapları çalınmaya başladı. Instagram’dan gelmiş gibi görünün bu tarz mesajlara insanlar kolaylıkla kanmaktadırlar. Gönderilen mesajda paylaşımlarınızda telif hakkı yapıldığı yazıyor.

İnstagramda tanınmış bir sosyal medya uzmanı olan Mehmet Can Gedik görsellerde de yer aldığı gibi kullanıcılar mesajdaki bağlantıya tıkladığında bir adrese yönlendirildiğini belirtiyor.

Karşılarına çıkan mesajda, “Formu dikkatlice doldurduktan sonra e-postanıza gelen yanıtı 0-12 saat içerisinde inceleyin.” gibisinden bir uyarı metni bulunuyor. Formu doldururken kullanıcılardan Instagram hesaplarının şifresini girmeleri isteniyor. Bunu yaptıkları anda şifreleri karşı tarafın eline geçiyor ve hesapları çalınmış oluyor. Dolandırıcıların eline geçen hesap ya kapatılıyor ya da istenmeyen gönderiler paylaşılıyor veya takip edilen kişilere istenmeyen mesajlar gönderiliyor.
Bu yüzden bu konuda oldukça dikkatli olunmalı. İnstagram sizlere asla linke tıklamanızı söyleyen bir mesaj atmaz. Böyle bir durumlar karşılaşmamak için İnstagram güvenlik seçeneklerinden 2 faktörlü güvenlik kısmı açılıp, başka bir cihazdan İnstagrama giriş yapılacağı zaman cep telefonuna ya da e-posta adresinize kod gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede başka bir cihazdan giriş yapıldığını hemen fark edebilirsiniz ve buna engel olabilirsiniz.

 

 

Kullanıcılar hesaplarının çalınmasından nasıl korunur? Çoğu kullanıcının en çok merak ettiği sorulardan birisi de bu. Sizler için 4 maddede bu soruyu cevapladık.
1- İki faktörlü kimlik doğrulamanızı açmayı unutmayın.
2- Gelen linklerin veya mesajların resmi bir kurumdan veya kişiden geldiğine emin olmadan tıklamayın.
3- Arkadaşlarınızın, akrabalarınızın yaptığı her paylaşıma hemen inanmayın. Bu tarz paylaşımları gördüğünüz anda yakınınıza haber verin.
4-Linke tıkladınız ve sizden bilgiler mi istendi? Asla ama asla güvenmediğiniz yerlere bilgilerinizi girmeyin.

Herhangi bir sorunda @gedikback3434 ulaşabilirsiniz.

 

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler