Connect with us

Gündem

İmamoğlu, Münih Güvenlik Konferansı’nda konuştu: İstanbul demokrasiye aç, demokrasiyi arzulayan bir kent

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Münih Güvenlik Konferansı’nda, “Şehirlerin Rolü: Demokraside Ezber Bozanlar” başlıklı panelde …

Yayınlandı:

-

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Münih Güvenlik Konferansı’nda, “Şehirlerin Rolü: Demokraside Ezber Bozanlar” başlıklı panelde konuştu. İmamoğlu,“İki gerçekle başlamak istiyorum. Birincisi; İstanbul bir Avrupa kentidir. 16 milyon nüfusu, 1 milyonun üzerinde göçmenle birçok Avrupa ülkesinden büyüktür. Avrupa, İstanbul’dan başlar. Bu yüzden tarihte de imparatorluklar, medeniyetler ortası bir köprü olmuştur. İkinci vurgulamak istediğim; İstanbul demokrasiye aç, demokrasiyi arzulayan bir şehirdir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Almanya’da Münih Güvenlik Konferansı kapsamında yapılan “Şehirlerin Rolü: Demokraside Ezber Bozanlar” başlıklı açık oturuma konuşmacı olarak katıldı.

İmamoğlu, “Bizler, demokrasi çabasını hafife almıyoruz. Fakat ümitsizliğe da kapılmıyoruz. Türkiye’de demokrasi sakat görülebilir; lakin ölmemiştir. Kurumlar yıpranmış olabilir, lakin toplumda Avrupa pahaları ve demokratik normlara hasret, azalmamış artmıştır. Bunu görebilmeniz için, hepinizi en kısa vakitte İstanbul’a davet etmek istiyorum. Tüm zorluklara karşın Avrupa’daki en sıcak demokrasi uğraşlarından birini de görmüş olacaksınız.” tabirlerini kullandı.

“Gayemiz; İstanbul’un memnun insanların yaşadığı ve özgürlükleri tadabildiği bir kent olması”

“Size İstanbul halkının selamlarını getirdim” diyen İmamoğlu,“Gayemiz; İstanbul’un keyifli insanların yaşadığı ve özgürlükleri tadabildiği bir kent olması. İktidara geldiğimiz Haziran 2019’dan bu yana, kent idaresini çoğulcu, iştirakçi, demokrat prensipler etrafında tekrar tanzim ettik” açıklamasında bulundu.

Kentleri, “demokrasilerin nefes aldığı yerler” olarak tanımlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul’un öyküsü çok renkli, çok sesli, özgürlük isteyen bir kentin hikayesidir”

“İstanbul’un kıssası de tarihin her evresinde çok renkli, çok sesli, özgürlük isteyen bir kentin kıssasıdır. Ben, bugün aranızda, yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni değil, 16 milyon İstanbullunun demokrasi hasretini de temsilen duruyorum. Malumunuz, 2019 yılındaki İstanbul seçimleri gerek seçimin iptal süreci gerek daha sonra seçimin ezici çoğunlukla tekrar kazanılması manasında, tüm dünyada Türk halkının demokrasiye olan hasretinin bir sembolü olarak görüldü. Biz bu pahalı misyonu gururla taşıyarak her geçen gün büyütmeye uğraştık.

“Bu manada İstanbul’un en demokrat belediye lideri olmaya kararlıyım” diyen İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye’de demokrasi sakat görülebilir; fakat ölmemiştir”

“Gayemiz; İstanbul’un memnun insanların yaşadığı ve özgürlükleri tadabildiği bir kent olması. İktidara geldiğimiz Haziran 2019’dan bu yana, kent idaresini çoğulcu, iştirakçi, demokrat prensipler etrafında yine tanzim ettik. Kent kurullarını kurduk, bayanların temsilini arttırdık. Benim 3 tane genel sekreter yardımcım bayan. Bizler, bunu yalnızca İstanbul halkı bunu istediği için değil, Türkiye’nin gözü üzerimizde olduğu için yapıyoruz. Bizler, demokrasi çabasını hafife almıyoruz. Lakin ümitsizliğe da kapılmıyoruz. Türkiye’de demokrasi sakat görülebilir; lakin ölmemiştir. Kurumlar yıpranmış olabilir, fakat toplumda Avrupa pahaları ve demokratik normlara hasret, azalmamış artmıştır. Bunu görebilmeniz için, hepinizi en kısa vakitte İstanbul’a davet etmek istiyorum. Tüm zorluklara karşın Avrupa’daki en sıcak demokrasi gayretlerinden birini de görmüş olacaksınız.”

Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler