Connect with us

KÜLTÜR SANAT

İslami Rüya Tabirleri

Yayınlandı:

-

İslami rüya tabirleri, dinimizde farklı şekilde yorumlanan rüya türlerine göre çok daha fazla önemlidir. Bunun sebebi ise Peygamber efendimizin eski zamanlarda islami şartlara göre rüya yorumculuğu yapmasıdır. Ayrıca İslami rüya tabirleri, yine diğer rüya tabirlerine oranla çok daha mantıklı ve güvenilirdir. İslami rüya tabirlerini bu denli değerli kılan bir diğer özellik ise, eski zamanlarda alimlerin rüyaları yine islami kurallara uygun şekilde yorumlamasıdır.

 

Bilindiği gibi teknolojinin de gelişmesi ile birlikte artık insanların gördüğü rüyalar çok daha farklı şekillerde incelenmekte ve tabir edilebilmektedir. Bu nedenle günümüzde yapılan birçok rüya tabiri bilimsel araştırmalara dayanılarak yapılmaktadır. Eğer bu tarz rüya tabirlerini değil de İslami rüya tabirlerini seviyorsanız İgrus.com web sitesini ziyaret edebilir ve gördüğünüz rüyaların İslami tabirlerine göz atarak hayatınıza farklı açılardan yön verebilirsiniz.

 

Neden İslami Rüya Tabirleri?

 

Her ne kadar günümüzde farklı şekillerde tabir edilebilen rüyalar olsa da hala binlerce kişi, İslami rüya tabirleri ile rüyalarını yorumlatmayı tercih etmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise İslami rüya tabirlerinin gerçek hayatta çıkma olasılığının diğer rüya tabiri çeşitlerine göre daha fazla olmasıdır. Ayrıca eski zamanlarda alimler, İslami hususlara göre rüya tabirciliği yaptığı için islami rüya tabirleri dinimizde daha uygundur ve aynı zamanda sünnet sayılır.

 

Tüm bunların yanı sıra İslami rüya tabirleri, rüyanın içinde yer alan mesaj ve sembollerin daha açık ve net bir şekilde yorumlanmasını sağladığı için de çok fazla tercih edilmektedir. Sizler de gördüğünüz rüyalar hakkında İslami hususlara uygun yorumlar okumak istiyorsanız İgrus.com‘u ziyaret edebilir ve gördüğünüz rüyalar hakkında kafanızda daha iyi fikirler oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

KÜLTÜR SANAT

ERSİN ERSAVAŞ “3 Makam 3 Taksim” ALBÜM

Yayınlandı:

-

Ersin Ersavaş bu albüm çalışmasında Klasik Türk Müziğinde yer alan geleneksel Taksim anlayışının, günümüz tınılarının birleşiminden oluşan yeni bir şeyler anlatıyor.

Albümde yer alan eserler:

  • Hüseyni – Gül – Taksim
  • Nihavend – Matem – Taksim
  • Şedaraban – İstanbul – Taksim

 

Yayın tarihi: 02/Mart/2022

Plak Şirketi: Maqam Records

Tüm dijital müzik platformlarında bulunmaktadır.

Devamını Oku

KÜLTÜR SANAT

Oscar oylamasına nasıl katılabilirsiniz?

2022 Oscar Ödülleri’nde birinci defa seyircilerin oylamasıyla belirlenecek iki kategoride Oscar mükafatı verilecek. Akademi’nin bu kararı …

Yayınlandı:

-

2022 Oscar Ödülleri’nde birinci defa seyircilerin oylamasıyla belirlenecek iki kategoride Oscar mükafatı verilecek. Akademi’nin bu kararı, seyirciler tarafından beğenilen ‘Spider-Man: No Way Home’ ve ‘House of Gucci’ üzere sinemaların Oscar yarışına dahil edilmemesinden doğan reaksiyona karşı aldığı kestirim ediliyor. Ayrıyeten son yıllarda reytingleri düşen Oscar Ödül Töreni’ni hareketlendirme uğraşı olarak da bedellendiriliyor.

Pekala seyirci mükafatları hangi kategorilerde verilecek ve oylamaya nasıl katılabilirsiniz?

‘Oscars Cheer Moment’ mükafatı

NTV’nin haberine nazaran; seyircilerin oylarıyla belirlenecek birinci ödül kategorisi, seyircileri en çok neşelendiren sinema sahnesini belirleyecek. Bu kategoride oy kullanmak için Twitter üzerinden sizi en çok neşelendiren ve heyecanlandıran sahneyi paylaşarak ve #OscarsCheerMoment etiketini kullanarak oy verebilirsiniz.

Oylamaya katılmanın ikinci yolu ise “OscarsFanFavorite.com” adresine gitmek ve sinemanın ismini, oylamak istediğiniz sahneyi ve neden bu sahneyi seçtiğinizi yazarak oy kullanmak. Lakin bu seçenek Türkiye’den oy kullanacak bireyler için geçerli değil.

Bu kategorinin oylamaları 20 Şubat Pazar günü son bulacak.

‘Oscars Fan Favorite’ mükafatı

Seyircilerin 2021’in en yeterli sinemasını belirleyeceği bu kategori için de misal formda oy kullanılıyor. Twitter üzerinden #OscarsFanFavorite ve #Sweepstakes etiketleriyle birlikte 2021 yılında en beğendiğiniz sineması paylaşarak oylamaya katılabilirsiniz. Günde en fazla 20 kere oy kullanılabilecek bu kategoride oylamalar 3 Mart’a kadar sürecek.

Kazanan sineması öneren kullanıcılar ortasında yapılacak çekilişle birlikte, üç kullanıcı gelecek yılki merasime davet edilecek.

Devamını Oku

KÜLTÜR SANAT

CHP’li İlgezdi: Devlet Tiyatroları, 65 yaş üstü oyuncuları zorla emekli ediyor

CHP Genel Lider Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün 65 yaş üstü tiyatro sanatkarlarını ‘zorla’ emekli ettiğini …

Yayınlandı:

-

CHP Genel Lider Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün 65 yaş üstü tiyatro sanatkarlarını ‘zorla’ emekli ettiğini öne sürerek, “65 yaş üstü sanatkarlarımız, konuk sanatçı olarak bile sahneye çıkamayacak. Bu türlü saçma bir kararlarla mesleğinin tepesindeki sanatkarlar sahneden koparılıyor” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün 65 yaş üstü tiyatro sanatkarlarıyla ilgili aldığı kararı gündeme getirdi. Devlet Tiyatroları’nın 65 yaş üstü tiyatro sanatkarlarını ‘zorla’ emekli ettiğini savunan İlgezdi, şunları kaydetti:

“65 yaş üstü sanatkarlarımız, konuk sanatçı olarak bile sahneye çıkamayacak. Bu türlü saçma bir kararlarla mesleğinin doruğundaki sanatkarlar sahneden koparılıyor. Sanatkarlar öteki kamu görevlilerinden farklı olarak özel kararlara tabi olmasına karşın 65 yaş emeklilik kuralını işletmek, sanatkarlara ve sanatseverlere yapılan büyük bir yanlıştır. Tiyatrocuların mesleklerinin tepesindeyken sahneye çıkmalarının yasaklanması kabul edilemez.”

İlgezdi şunları kaydetti:

“Devlet Tiyatroları’nda bu türlü bir plansızlık daha evvel hiç görülmedi. Mevcut oyunun oyuncusunu zorla emekli ediyorsunuz, oyunu repertuvardan kaldırıyorsunuz.

Bu, büsbütün keyfi bir karardır. Tiyatroda gerçeklik çok değerlidir. Yaşlı bir rolü genç birine oynatmak tiyatro sanatına alışılmamıştır. 5441 sayılı Devlet Tiyatrosu Kuruluşu Hakkında Kanun’un bu türlü bir unsur olmadığı halde 65 yaş üstü sanatkarlara yapılan muameleyi kabul etmemiz mümkün değildir.

“KEYFİ UYGULAMANIN MÜNASEBETİ NEDİR”

İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle TBMM’ye de soru önergesi verdi. İlgezdi, Bakan Ersoy’a, Devlet Tiyatroları’nın bu kararına ait “Bu ferdî ve keyfi uygulamanın münasebeti nedir” diye sordu.

İlgezdi, “Güncel tiyatro dönemi şimdi bitmeden alındığı anlaşılan kararın aciliyetinin sebebi nedir? Bu dönem devam etmekte olan oyunlar ortasında 65 yaşını geçmiş bir sanatçımıza ilişkin tek kişilik bir oyunun da olduğu argüman edilmektedir. Bunun üzere durumlarda, sanatkarın emekliliği sonucu ayrılmak zorunda kaldığı oyunlara her vakit oyuncu ikame edilemeyebileceği ihtimali neden göz arkası edilmiştir” sorularına da cevap istedi. (ANKA)

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler