Connect with us

Gündem

Nazmi Arıkan ve sürücüsünün katil zanlısı, İmamoğlu’nu CİMER’e şikâyet eden Tokatspor Kulübü Lideri çıktı!

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker cinayetinde gözaltına alınan katil zanlısının Tokatspor Kulübü Başkanı …

Yayınlandı:

-

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker cinayetinde gözaltına alınan katil zanlısının Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu ortaya çıktı. Akçekaya, bir müddet evvel türbe ziyaretinde ellerini arttan bağladığı gerekçesiyle hakkında inceleme başlatılan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu‘nu CİMER’e şikâyet ettiğini açıklamasıyla gündeme gelmişti. 

Eğitimci Nazmi Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker, bayram tatili için gittiği Gelibolu’daki çiftlik meskeninde öldürüldü. Yapılan birinci incelemede Arıkan’ın bedeninde 62, Eker’in ise 38 bıçak darbesi tespit edildi.

Soruşturma kapsamında 48 yaşındaki Ufuk Akçekaya İstanbul’da yakalanarak gözaltına alındı. Sabaha karşı Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirilen şüphelinin sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Sabah gazetesinde yer alan habere nazaran; olayla ile ilgili Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, olay yerinden ve Gelibolu merkezde yapılan kamera manzaraları incelemesinde bir kişinin otobüsle kente geldiği ve köye gittiği belirlendi.

Yapılan araştırmada Tokatspor Kulübü Lideri ve tıpkı vakitte eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya’nın olay yerine olaydan birkaç saat evvel otobüsle geldiği, Nazmi Arıkan ile geçmişten “alacak-verecek” sıkıntısı nedeniyle husumetli olduğu, cinayet akabinde da taksi ve otobüs kullanarak diğer bir ile kaçtığı belirlendi. Adresi tespit edilen kuşkulu Çanakkale Başsavcılığı’nın talimatı ile yakalandı. Akçekaya’nın sorgusu devam ediyor.

Ufuk Akçekaya’nın olay sabahı ise toplumsal medya hesabından canlı yayın yaparak suçlamaları kabul etmediği ortaya çıktı. Akçekaya yayınladığı görüntüde “Olay dayanılmaz bir tezgah, harikulade bir kumpastır. Ben 18 Ekim 2021 de Etiler’de bıçaklandım. Beni o devir bıçaklayanlar Nazmi Arıkan ve çetesiydi. Sonra öğrendim ki beni korkutmak sindirmek için 5-6 milyon ödemişler. 5 yıl ceza aldılar. Ortaya adam koyup şikayetimi geri çekmem için alacağımı vereceklerini söylediler” dediği öğrenildi. 

İmamoğlu’nu CİMER’e şikâyet etmişti

Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya, geçen sene toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, türbe ziyaretinde ellerini geriden bağladığı için hakkında inceleme başlatılan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e kendisinin şikâyet ettiğini söylemişti.

Akçekaya, “Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e şikâyet eden benim. Ufuk Akçekaya yani Tokatspor FK lideri. Tıpkı vakitte eğitimciyim. Benim hayatımı alt üst ettiler. 3 kişi bunlar. Bunların içinde Ekrem İmamoğlu da var” açıklamasını yapmıştı.


Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler