Connect with us

Özel Haber

Nem Kurutma Nedir?

Yayınlandı:

-

Geniş bir alana sahip olan nem kurutmanın kolaylık sağlama yönü dikkat çekmektedir. Yaşam alanlarında ki nemin insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesi nem kurutmanın da önemini göstermektedir. Bunun dışında inşaat sahalarında beton veya şap kurutmasında nem kurutma işlemi gerekmektedir. Peki, nem kurutma nedir? Neden kurutmaya ihtiyaç duyulur

Zaman değerlendirmesi açısından bakıldığında ister sıfırdan inşaat ister sonradan yapılan tadilat işlemlerinde hızlı çözüm nem kurutmadır. İnşaat kurutma gerek uygulama esası gerekse de doğru etki oluşturma noktasında beklentileri de fazlası ile karşılamaktadır. Hem ekonomik olması hem de zaman açısından ciddi kazanımlar elde ediyor olması avantajlı yönlerini ortaya koymaktadır.

Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nemli ortamdan kurtulmak ve istenilen düzeyde kurutmayı elde edebilmek adına uygulamalar çok dikkatli şekilde yapılmaktadır. Elbette uygulamalar konusunda mutlaka nem kurutma cihazı kaliteli olmalıdır. Kaliteli cihaz hem kullanım konusunda kolaylık sunmakta hem de performans noktasında üst düzey seviyeyi sunmaktadır. Son derece kolay kullanıma sahip nem kurutma cihazlarında tüm işlemi makineler yapmaktadır. Size düşen tek görev cihazı fişe takıp kullanımı başlamanızdır.

Nem Alma Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Nemin hem insan yaşamına hem de eşyalara vermiş olduğu zarar oldukça sıkıntılıdır. Nemli ortamda ki insanların yaşam kalitesi ciddi anlamda düşürmektedir. Nem beraberinde küflenmeye ve rutubet oluşumuna sebebiyet vermektedir. Nitekim küften ve rutubetten kaynaklı hastalıklar ciddi anlamda hastalıklara yol açabilmektedir. Bu yüzdendir nem alma cihazı nemin yüksek olduğu kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca işlerin daha düzenli ve planlı şekilde ilerlemesi için de inşaat sahalarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle şap kurutma ve betonun hızlı şekilde kurutularak yapı süresinin azaltılması sağlanmaktadır.

Nem Kurutma Cihazları Nasıl Çalışır?

Kolay kullanım ve son derece anlaşılır kullanım kitapçığı ile nem kurutma cihazları beklentileri ziyadesi ile karşılıyor. İster kapalı alan olsun isterse de beton kurutma gibi açık alanlarda kullanım konforu sunmaktadır. Basit bir düzene sahip olan cihazı fişe taktıktan sonra kullanma kitapçığına göre işlemi başlatmalısınız. Cihazda bulunan nem toplama bölümü kendi kendine kontrol edebilme yetisine sahiptir. Nem alma makinesi kısa sürede kuruluk sağlamaktadır. Size de bu süreçte cihazın kullanımını oturarak takip etmek kalır. Doğrudan müdahale edilmesi gereken bir durum da bulunmamaktadır.

Nem Kurutma Cihazları Verimli Mi?

Nemden kurtulmak ve kullanım amacına göre performans elde etmek mümkündür. Nem kurutma makineleri son derece kullanışlı olurken sizlere üst düzey etki sunmaktadır. Kurutulacak olan alanın büyüklüğüne göre cihaz tercih edildiğinde beklentileri ziyadesi ile karşılamaktadır. Süre bazlı düşünüldüğünde duvar kurutma işlemi çok zaman alırken kurutma cihazıyla bu süre yüzde 90 oranında performans sunmaktadır. Duvarın kuruması için 4 – 5 gün zaman gerekirken kurutma cihazı ise saatler içerisinde işlemi sürdürmektedir. Verimlilik noktası bu hesaba göre üst düzey olduğunu göstermektedir. Kaliteli ve farklı özelliklere sahip cihazlara tr.trotec.com’dan erişebilirsiniz.

 

Nem Alma Cihaz Fiyatları

Nem alma cihazlarında fiyatlarını belirleyen en önemli unsur makinelerin güçleridir. Çünkü performansı ve kurutma süresini doğrudan etkileyen en önemli faktör cihazın motorudur. En düşük olarak değerlendirilen kurutma cihazının fiyatı 2.000 TL’den başlarken bu tutar üst düzey cihazlarda 20.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlandırma tamamen cihazın teknik özellikleri ile bağlantılıdır.

Güvenilir Nem Kurutma Firması

Güvenli hizmet ağı her sektörün en önem verdiği konudur. Bu yüzdendir ki güvene dayalı iş yürüten firmaların müşteri memnuniyeti de üst düzeydedir. Güvenilir nem kurutma firması ile risklerden uzak kalabilirsiniz. Müşteri yorumları ve satış sonrası takipler oldukça önemlidir. Güvenilir firmalar arasında yer alan Trotec gün geçtikçe daha fazla tercih edilmektedir. Hem satışta hem de satış sonrası sunulan hizmet sorunsuz şekilde yürütülmektedir.

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Özel Haber

Migreni Tetikleyen Faktörler ve Yeni Tedavi Yöntemleri

Yayınlandı:

-

Migren, orta ve ağır şiddette seyreden, erkeklere kıyasla kadınlar arasında daha sık görülen bir baş ağrısı türüdür. Zonklama ve nabız atışı şeklinde yakınmalara yol açan ve ataklar halinde seyreden migren, birkaç saat ile birkaç hafta arasında sürebilir. Bursa’da özel bir hastanede nöroloji uzmanı olarak çalışan doktor Çiğdem ŞEN, yaygın görülen baş ağrısı tipi olan migren hakkında bilgi verdi.

Son derece şiddetli ataklara neden olan migren ağrısı sırasında kişi, ışık, ses gibi dış etkenlere karşı hassastır. Ayrıca migren atakları sırasında bulantı ve kusma gibi şikayetler de görülebilir. Çevresel ve genetik faktörlerin etkili olduğu migren hastalığının auralı ve aurasız türlerinin bulunduğunu belirten Dr. Çiğdem Şen, migren belirtileri arasında konsantrasyon ve dikkat eksikliği, şişkinlik hissi, kelime bulmakta güçlük, düşüncelerde yavaşlama, iştah artışı, kabızlık ya da ishal gibi yakınmaların da bulunabildiğini belirtti.

Migreni Tetikleyen Pek Çok Etken Bulunur

Yorgunluk, stres, uykusuzluk, aşırı gürültü, susuz kalmak, çikolata ve kakao içeren ürünler tüketmek, tütsülenmiş deniz mamulleri yemek gibi pek çok etkenin migren atağına yol açabildiğini söyleyen nöroloji uzmanı Dr. Çiğdem Şen, migren tetikleyicilerinin bir hayli fazla olduğunu, bu nedenle kişinin neyin migren ağrısına yol açtığını tespit etmesi gerektiğini söyledi. Dr. ŞEN, migreni tetikleyen etkenler gibi migrenin tedavi çeşitlerinin de fazla olduğunu belirtti. Bir başkasına iyi gelen ilaç ve doz, bir diğer migren hastasına iyi gelmeyebilir. Bu nedenle migren ağrısı ve tedavi yöntemleri için bir nöroloji uzmanına başvurulması önerilir.

Migren Aşısı Gerçekten Çözüm mü?

Migren tedavisi, migren ataklarının sıklığına ve ağrısın şiddetine göre kişiye özel olarak düzenlenir.  Hafif şiddetli vakalarda beslenme ve yaşam tarzı değişikliği gibi basit önlemlerle ağrı oluşumu engellenebilir. Bazı vakalarda, atakların yalnızca daha rahat geçmesi için kriz tedavisi uygulanabileceğini belirten Nöroloji doktoru Çiğdem Şen, bazı vakalarda ise ilaçlı tedavinin gerekli olabildiğini belirtti. Migren tedavisinde öne çıkan bir diğer yöntem ise migren aşısı olarak da bilinen migren iğnesidir.

Geçtiğimiz yıl T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kullanımına onay verilen migren iğnesi, migren ağrısının önlenmesini amaçlar. “Migren iğnesi, migren ağrısı oluşumunda etkili olan CGRP adlı nörokimyasalın engellenmesi ile ağrı oluşumunu önleyici bir tedavi sunar” diyen Nöroloji Uzmanı Çiğdem ŞEN, migren aşısının dünya üzerinde migren için geliştirilmiş ilk tedavi yöntemi olduğunu vurguladı. Eğer sizin de migren ağrılarınız varsa bir nöroloji uzmanına başvurmayı ihmal etmeyin.

Devamını Oku

Özel Haber

Karakalem Hediyem

Yayınlandı:

-

Dünyanın en eski sanat dallarının başında resim sanati geliyor. Resim yapmak ise başlı başına özel bir yetenek istiyor. Bu noktada da işin içinde olanların son derece iyi bildiği gibi resim sanatı içinde farklı akımlar ve farklı türler yer alıyor. İşte onlardan bir tanesi de karakalem portre çalışmalarıdır. İyi bir karakalem çalışması evlerde işyerlerinde tam anlamı ile bir klasik olarak durur. Dünyanın ünlü müzelerinde ve saraylarında padişahların kralların çok özel portreleri yer alır. Başlı başına özel bir yetenek isteyen portre çalışmaları yaptırmak isteyenler için ülkemizde en doğru adreslerin başında Karakalem Hediyem adresi geliyor.

 

Karakalem Hediyem Hakkında Temel Bilgiler

Karakalemhediyem.com bu alanda ülkemizin en iyi adreslerinin başında geliyor. Burada tamı tamına alanında eğitimli deneyimli kendi alanında yeterliliğie sahip olan 160 tane ressam ile çalışmasıdır. Üstelik yapılan tüm portre çalışmalarını tamamı ile ile yapılır. Bilgisayar programları, bilgisayar çizimleri kullanılmaz. Tamamı el emeği göz nuru olan siyah beyaz benzersiz güzellikleri olan, kişinin birebir kendisi gibi duran çalışmalardır. Karakalem Hediyem hem Türkiye’ye hem de Yurtdışına tüm resimleri tüm güvenlik önlemlerini alarak resimleri kargolar. İstenilen her ebatta karakalem çalışması yapılır. Bununla da kalınmaz ve vefat eden anne babaları da birleştirmeleri da titizlikle yapılır. Site incelendiğinde görüleceği gibi tam anlamı ile eşsiz çalışmalar yapılmaktadır.

Bizimle Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Eğer siz de sevdiğinize çok özel bir  karakalem çizdirme yaptırmak isterseniz o zaman hiç zaman iletişime geçebilirsiniz. Son derece kaliteli resimler hızlı bir biçimde resim tekniklerine göre yapılarak ilgili adrese gönderilir. Portresi yapılacak olan kişinin bir fotoğrafının verilmesi yeterlidir.

Kurum ile iletişime geçmek için aşağıda yer alan kanalları kullanabilirsiniz.

Instagram adresi @karakalemhediyem WhatsApp iletişim hattı ise: 530 707 9041. Günün her saati gece gündüz demeden bu kanallar üzerinden kurum ile iletişime geçerek gönlüzden geçtiği gibi isterseniz bir oda büyüklüğünde ya da son derece minimal bir karaklem çizdirme yaptırabilirsiniz. Üstelik fiyatlar da son derece uygun olup hesap numarasına havale yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Özel Haber

Kalitesine Güvenin; Tolkar Endüstriyel Çamaşır Makineleri

Yayınlandı:

-

Söz konusu olan çamaşır makinesi, olduğunda Tolkar kalitesi, 1969 yılından bu yana sizinle.

Firmamız bünyesinde bulundurduğu işinde uzman ekibi ile her türlü çamaşır makinesi, üretim, satış sonrası parça ve destek hizmetleri sunmaya devam ediyor. Bizim için endüstriyel çamaşır makinesi üretimi Türkiye’nin bir numarası olmak için büyük bir amaçtır.

Sanayi Tipi Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ayrıcalıklı ve kaliteli bir şekilde sanayi tipi çamaşır makinesi seçeneğinden yararlanmak mı istiyorsunuz? İnternette bu konuda hizmet sunan pek çok marka karşınıza çıkacaktır. Bizler Tolkar olarak sanayi tipi çamaşır makinesini çok uzun bir süredir güven ve kalite anlayışı ile üretiyoruz. Sizlerde tekstil, çamaşırhane, hastane, pansiyon – yurt yada otel gibi çok fazla çamaşır yıkanması gereken noktalarda Tolkar makinelerine güvenebilirsiniz. Peki bizim farkımız nedir?

Öncelikle her sektöre özel ayrı ayrı makineler ile hizmetlerimize devam etmekteyiz. Örneğin bir hastane için çamaşır makinesi ihtiyacınız varsa, hem hastalıklara karşı korunma hem de temizlik ön planda yer alacaktır. Bu sebeple hastanelerde servisini verdiğimiz makinelerin hijyenik bariyerli yıkama özelliğine sahip olmasını sağlıyoruz. Bu da herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği makinelerin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Çamaşırhane ve Tekstil Alanlarda İse

On yıllardır sektörün öncü firmalarından bir tanesi olmanın verdiği haklı gururla yıkama makineleri başta olmak üzere, ütü, katlama, yardımcı ekipmanlar ile hızlı bir şekilde hizmetlerimize ulaşmanızı amaçlıyoruz.

Tekstil konusunda ise büyük markaların ayrıcalıklı bir şekilde ürün seçeneğine ulaşmasını sağlamak amacıyla yüksek devirli tekstil yıkama seçeneklerinden farklı boyama ürünlerine kadar ticari çamaşır makinesi ile ilgili hemen hemen her sektör de yanı başınızdayız.

Tolkar Ürettiğinin Arkasında Durur!

Bizler marka olarak ürettiğimiz son teknoloji ürünlere güveniyoruz. Satış sonrası herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda doğrudan teknik servis ile iletişime geçebiliyorsunuz. Başka bir deyiş ile ticarethanelerde işlerin aksamaması ve sürekli olarak çalışmaların devam etmesi için hızlı ve yerinde çözüm ayrıcalıklarını bir tık uzağınıza getirmekteyiz. Sizler de ayrıcalıklı seçeneklere hemen şimdi göz atmak için tolkar.com.tr adresine göz atabilirsiniz.

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler