Connect with us

Gündem

Yeniçağ müellifi Ağırel: Aşikâr ki Erdoğan İmamoğlu’nu önemli bir rakip olarak görüyor, seçim de çok uzak değil üzere gözüküyor

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Birleşik Krallık Büyükelçisi yemek yemesiyle ilgili MOBESE imajlarının yayınlanmasını …

Yayınlandı:

-

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Birleşik Krallık Büyükelçisi yemek yemesiyle ilgili MOBESE imajlarının yayınlanmasını hatırlatarak, “Belli ki Ülke Yöneti̇ci̇si̇ Recep Tayyip Erdoğan, İmamoğlu’nu önemli bir rakip olarak görüyor kendisine. Daha şimdiden MOBESE’lerden adım adım izleyerek en ufak bir açığını değerlendirdiklerine nazaran seçim de çok uzak değil üzere gözüküyor” dedi. 

Ağırel,  “İktidar cenahında Ekrem İmamoğlu ve idaresine büyük bir taarruz başlatıldı. Biz muhalif gazeteciler için de en sıkıntı mevzu tarafsızlığımızı korumak oluyor. Doğruyu ve daha da değerlisi gerçeği açığa çıkarmak isterken tekrar iktidar tarafından ‘CHP sözcüsü’, ‘İmamoğlu’nun adamı’ olarak yaftalanıyoruz. Farkında olmadıkları şu: Ne İmamoğlu ne de oburu, yandaş muharrirler çizerler istemiyor. Zira bunların en çok kendilerine ziyan vereceklerinin farkında… Haliyle rahatlıkla İmamoğlu’nu eleştirebiliyoruz. Ama iktidarın gerçek manada yandaşı hatta militanı olan insanların hatta trollerin, en çok ziyan verdiği kesim yeniden iktidarın kendisi. Sonuç olarak iktidar için İmamoğlu başka CHP farklı üzere duruyor” dedi. 

Ağırel, “Bizim hem bugünkü hem gelecekteki hususumuz ne İmamoğlu ne Erdoğan olabilir. Yok edilen Cumhuriyet bedellerine, darmadağın edilen köylüye, tarikatlar tarafından sömürülen Anadolu evlatlarına karşı bir sorumluluğumuz var. Haliyle bu toprakların çocuğu gazeteciler olarak tarafımız da aşikâr. Kim ki Cumhuriyet’e, laikliğe, Anadolu’ya, Atatürk’e, demokrasiye karşı düşmanca bir hal alır Hasan Tahsin üzere gazetecileri karşısında görür. Hasebiyle sorun ne İBB ne Sayıştay raporudur. Hem iktidarın hem de muhalefetin artık temel kıymetlerimizi kullanarak girdikleri bu bilek güreşine bir son vererek siyasetlerini yapması gerekmektedir” niyetini lisana getirdi. 

Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler