Connect with us

Gündem

Yılın birinci tatbikatı gerçegini aratmadı

Aydın’da 2022 yılının birinci ‘Kentsel Arama Kurtarma Tatbikatı’ 14 kurumdan 170 işçi ve 35 aracın iştiraki ile İncirliova’nın Acarlar Mahallesi …

Yayınlandı:

-

Aydın’da 2022 yılının birinci ‘Kentsel Arama Kurtarma Tatbikatı’ 14 kurumdan 170 işçi ve 35 aracın iştiraki ile İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde sarsıntıya sağlam olmadığı belirlenerek yıkımı gerçekleşen Fatih Sultan Mehmet İlkokulu enkazında gerçekleştirildi. Tatbikata Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri katıldı. Senaryo gereği enkaz sırasında çıkan yangın, alana gelen itfaiye takımları tarafından kısa müddette söndürüldü. Enkaz altında kalanlar ise gruplar tarafından yerleri tespit edilerek yapılan çalışmalar sonucu yaralı olarak kurtarıldı. Tatbikatta çok sayıda çevik kuvvet grubu vazife alarak enkaz altına kalanların yakınlarını olay yerine yaklaştırmadı. Yaklaşık 2 saat süren tatbikat soğuk havaya karşın muvaffakiyetle gerçekleştirildi.

’16 MAKSAT VE 197 AKSİYON VİLAYET GENELİNDE BELİRLENDİ’

Vilayet genelinde 16 maksat ve 197 aksiyon belirlendiğini lisana getiren Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Bilindiği üzere Aydın birinci derece zelzele neslinde yer almaktadır. Bununla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından değerli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Türkiye olarak doğal afetlere karşı hazır olmak ve zelzeleye karşı hassas olmak her türlü hazırlıklarımızı öncesinde yapıp bu türlü bir olayla karşılaştığımızda neyi nasıl yapacağımızı ilgili kurumlar ortasındaki uyumu en düzgün formda ortaya koymamız gerekmektedir. Hepimizin bildiği üzere 2021 yılı İçişleri Bakanlığımızca Afet Eğitim Yılı ilan edilmişti. Vilayetimizde de birçok kurum ve kuruluşumuzla iş birliği içerisinde değerli çalışmalar ortaya koymuştur. İlimiz risk azaltma planını faaliyete geçirdik. İlgili kurum ve kuruluşlardan çeşitli kümeler oluşturuldu. Vilayet genelinde 16 gaye ve 197 aksiyon belirlendi. 2022 yılında da birinci tatbikatı burada gerçekleştirdik” sözlerini kullandı.

‘MUHTEMEL AFETLERDE TÜM GRUPLAR HAZIR’

Aydın’da ‘Kentsel Arama Kurtarma Tatbikatı’nın bu yıl düzenlenen tatbikatların birincisi olduğunu belirten AFAD Aydın Vilayet Müdürü Ramazan Harman, “Saha tatbikatlarımızın gayesi doğal afetler karşısında farkındalık sağlamak, afetlere farklı dirençli toplum oluşturmak çalışma kümelerinde vazife alan müdahale gruplarının süratli verimli faal uyumunu sağlamak. Arama kurtarma çalışanımız ve vilayetimizde bulunan müdahale takımlarıyla arama kurtarma potansiyelini öne çıkarmak, eksik taraflarımızı tespit etmek ve vilayetimizde yaşanabilecek mümkün afetlerde tüm takımlarının hazır ve eğitimli olmasını sağlamaktır. Kentsel arama kurtarma, enkaz ve yangın üzere 14 kurumdan 170 işçi ve 35 araç ile müdahale çalışması yapıldı” dedi.

 

Bu haber Milliyet.com.tr adresinden bot yazılımı aracılığı ile çekilip üzerinde spin, söz değiştirme üzere süreçler uygulanıp yayınlanmıştır. Haberin aslına ulaşmak için tıklayın.

Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler