Siyaset

Hürriyet müellifi Selvi: Esenyurt’u sel basarken İmamoğlu’nun inatla tatiline devam etmesi CHP’de rahatsızlık yarattı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kurban Bayramı’nda İstanbul’da yaşanan sel sırasında kentte olmamasının CHP’de …

Yayınlandı:

-

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kurban Bayramı’nda İstanbul’da yaşanan sel sırasında kentte olmamasının CHP’de rahatsızlık yarattığını tez etti. 

Selvi, “Esenyurt’u sel basarken İmamoğlu’nun inatla tatiline devam etmesi CHP Genel Merkezi’nde de rahatsızlık meydana getirmiş durumda. Kılıçdaroğlu’nun da mutlu olmadığı söyleniyor. Nasıl olsun ki Kılıçdaroğlu. Bu yaz âdeta seferberlik ilan etti. Meclis kapalı olduğu halde her hafta bir vilayette milletvekilleriyle küme toplantısı yapacak. Milletin sesi mitinglerini başlatacak” sözünü kullandı. 

CHP’li isimlerden İmamoğlu’na takviye bildirileri gelmediğini yazan Selvi, “İmamoğlu birinci sefer bu kadar yalnız bırakıldı. Zira yanlışı savunmak zordur. Ayrıyeten İmamoğlu yalnızca kendine ziyan vermiyor ki, CHP’yi de aşağıya çekiyor” kanısını lisana getirdi. 

Selvi, “CHP’nin bir 89 sendromu var. Nurettin Sözen döneminde yapılan yanlışlar yüzünden o vakit ki SHP hem büyük bir darbe yemişti hem de CHP 25 yıl İstanbul’da seçim kazanamadı. Ekrem İmamoğlu’yla ise tarihi bir muvaffakiyet elde edildi. Artık onun Bodrum ya da Fethiye koylarında kaybedilmesini istemiyorlar” sözünü kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Haberler

Exit mobile version