Connect with us

Siyaset

Sabah müellifi: Canan Kaftancıoğlu hâlâ vilayet başkanlığına devam ediyor, bu gidişle kayyum atanırsa şaşırmam

Sabah yazarı Mahmut Övür, 4 yıl 11 ay 20 günlük mahpus cezasının onanmasının akabinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın parti üyeliğini …

Yayınlandı:

-

Sabah yazarı Mahmut Övür, 4 yıl 11 ay 20 günlük mahpus cezasının onanmasının akabinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın parti üyeliğini düşürdüğü İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun misyonuna hâlâ devam ettiğini vurgulayarak, “Altında çakarlı otomobiliyle misyonunun başında… Bu gidişle kayyum atanırsa şaşırmam” dedi. 

Övür, bugünkü yazısının “Kaftancıoğlu yerine kim gelecek” başlıklı kısmında şunları kaydetti:

“Gerekçe yargı kararını protesto etmek görünse de gerçek kimin vilayet lideri olacağına karar verilememesi. Dayanılmaz bir hengame var. Oğuz Kaan Salıcı, Erdoğan Toprak, Özgür Özel, İmamoğlu, Kaftancıoğlu ve İstanbul’da Battal İlgezdi’nin başını çektiği belediye liderleri üzere çok sayıda siyasi aktörün vilayet başkanlığı hesabı var. Herkes kendi adayını atamak istiyor. Oraya göz dikenlerin sayısı da hiç az değil.

Yeni bir isim çıkar mı bilemem fakat eskiler çok istekli. Birinci sırada o makamdan Ankara’ya giden ve yine güç toplamak için o makama dönmek isteyen Gürsel Tekin var. Eski milletvekilleri Çetin Soysal, Kadir Gökmen Öğüt ve Berhan Şimşek de sıraya girmiş durumda. Bütün gözler, şu sıralarda 6’lı masaya adaylığını kabul ettirme sıkıntısına düşen Kılıçdaroğlu’nda. Bir an evvel karar vermezse İstanbul CHP, bu sefer İmamoğlu’nun tatil keyfine paralel yeni bir krizle sarsılır.”

CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı’ndan Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin düşürülmesine ait birinci açıklama

Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği düşürülmesine reaksiyon: “Biz hak, hukuk ve adalet kırıntısı dahi içermeyen Yargıtay kararını tanımıyoruz”

Siyasi parti üyeliği düşürülen Kaftancıoğlu: Kaygılarının ecele yararı olmayacak!

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

CHP’li Gürsel Tekin: İstanbul’un dokusu değişti, bayanlar inançta değil

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul’un dokusunun sığınmacılar nedeniyle değiştiğini belirterek, “İstanbul’da bayanlar inançta değil …

Yayınlandı:

-

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul’un dokusunun sığınmacılar nedeniyle değiştiğini belirterek, “İstanbul’da bayanlar inançta değil” dedi.

Sözcü’den Başak Kaya’ya konuşan CHP’li Tekin, İstanbul’u sokak sokak gezerek araştırma yaptı ve kentin 3 değerli sıkıntısını saydı.

Tekin şöyle konuştu:

“Enflasyon alım gücünü düşürüyor, halkımız fakirleşiyor, temel tüketim harcamalarını bile yapamıyor. Halkın yüzde 61’i temel tüketim harcamalarını karşılarken zorlanıyor. İkinci sırada konut ve barınma krizi var. Daire kiraları 20 bin liraya kadar çıktı. Beşerler kiralık konutlarını terk ediyor. Üçüncü olarak da sığınmacı sorunu var. 2 milyonu aşkın sığınmacı İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da artık bayanlar sokakta kendilerini inançta hissetmiyor. Bunların tamamı merkezi hükümetin tercihleri nedeniyle oluşan problemler. Hepsinin de tahlili tıpkı. Sandık geldiği anda AKP gidecek Türkiye kazanacak.” 

İmamoğlu açıklaması

Tekin, İstanbul’da bayramda yaşanan sel felaketinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kent dışında olmasına yönelik yapılan tenkitler için de “İyi yönetici yeterli sistem kuran insandır. İstanbul’u 25 yıl yöneten zihniyet altyapı projeleri yapmadı, kenti betona gömdü. Yoğunluk ile İstanbul yaşanmaz bir hale geldi. Üsküdar’da deniz, kara ile birleşti. Alt geçitleri sel suları bastı insanlarımızı kaybettik. Artık 3 yıldır hummalı bir formda altyapı çalışması yapılıyor. 25 yılın eksikliğini 3 yılda kapatmak zor” diye konuştu. 

Devamını Oku

Siyaset

Mehmet Barlas: Ekonomik kriz, Demokratlara Kaşıkçı olayını unutturdu; Biden, Suudi Arabistan’da petrol dilenecek

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, ABD Başkanı Joe Biden’ın Suudi Arabistan’ı da kapsayan Orta Doğu çeşidini eleştirdi.  Barlas, eski ABD Lideri …

Yayınlandı:

-

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, ABD Başkanı Joe Biden’ın Suudi Arabistan’ı da kapsayan Orta Doğu çeşidini eleştirdi. 

Barlas, eski ABD Lideri Donald Trump’ın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’a “sahip çıkarken” Demokratlar’ın Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde “çok açık biçimde Suudileri suçladığını” yazdı. 

Barlas, “Ama petrol fiyatları ve ekonomik kriz, Demokratlara bu olayı unutturdu. Cumhuriyetçilerin seçimi kazanmasıyla birlikte ABD ile Suudi Arabistan münasebetlerinde duraklama devrine girilmişti. Biden, Suudi Arabistan’da veliaht prensle de görüşüp petrol dilenecek” yorumunu yaptı. 

TIKLAYIN – Biden Orta Doğu çeşidine çıkıyor: İsrail’den Suudi Arabistan’a, beklentiler ve gerçekler

 

 

Devamını Oku

Siyaset

Hürriyet müellifi Selvi: Esenyurt’u sel basarken İmamoğlu’nun inatla tatiline devam etmesi CHP’de rahatsızlık yarattı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kurban Bayramı’nda İstanbul’da yaşanan sel sırasında kentte olmamasının CHP’de …

Yayınlandı:

-

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kurban Bayramı’nda İstanbul’da yaşanan sel sırasında kentte olmamasının CHP’de rahatsızlık yarattığını tez etti. 

Selvi, “Esenyurt’u sel basarken İmamoğlu’nun inatla tatiline devam etmesi CHP Genel Merkezi’nde de rahatsızlık meydana getirmiş durumda. Kılıçdaroğlu’nun da mutlu olmadığı söyleniyor. Nasıl olsun ki Kılıçdaroğlu. Bu yaz âdeta seferberlik ilan etti. Meclis kapalı olduğu halde her hafta bir vilayette milletvekilleriyle küme toplantısı yapacak. Milletin sesi mitinglerini başlatacak” sözünü kullandı. 

CHP’li isimlerden İmamoğlu’na takviye bildirileri gelmediğini yazan Selvi, “İmamoğlu birinci sefer bu kadar yalnız bırakıldı. Zira yanlışı savunmak zordur. Ayrıyeten İmamoğlu yalnızca kendine ziyan vermiyor ki, CHP’yi de aşağıya çekiyor” kanısını lisana getirdi. 

Selvi, “CHP’nin bir 89 sendromu var. Nurettin Sözen döneminde yapılan yanlışlar yüzünden o vakit ki SHP hem büyük bir darbe yemişti hem de CHP 25 yıl İstanbul’da seçim kazanamadı. Ekrem İmamoğlu’yla ise tarihi bir muvaffakiyet elde edildi. Artık onun Bodrum ya da Fethiye koylarında kaybedilmesini istemiyorlar” sözünü kullandı.

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler