Connect with us

Siyaset

Ahmet Hakan’dan AKP’li Akbaşoğlu’na: Yerinde olsam hayatım boyunca enflasyon konusunda tek bir harf bile söylemem

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP Küme Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu’nun Fransa’da yüzde 6-7 enflasyon oranıyla 150 Euro’ya …

Yayınlandı:

-

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP Küme Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu’nun Fransa’da yüzde 6-7 enflasyon oranıyla 150 Euro’ya dolan bir market poşetinin 750 Euro’ya çıktığını savunmasını köşesine taşıdı. 

Akbaşoğlu’nun hesabının “Tam meskenlere şenlik” olduğunu söyleyen Hakan, sunucu Kübra Par’ın ikazda bulunduğunu hatırlatarak, Ancak o, maalesef yeniden de kusurunun farkına bile varamıyor” dedi. 

Hakan, yazısına şöyle devam etti:

“Akbaşoğlu açısından çok vahim bir durum bu. Ben olsam onun yerinde… Bundan bu türlü tüm hayatım boyunca enflasyon konusunda tek bir harf bile söylemem. Yeniden de kurtarmaz fakat hiç değilse bir tavır olur.” 

TIKLAYIN – AKP’li Akbaşoğlu: Fransa’da 150 Euro’ya dolan poşet artık 750 Euro’ya doluyor; yüzde 6-7 oranında enflasyon var

TIKLAYIN – Enflasyon hesabı reaksiyon çeken AKP’li Akbaşoğlu’ndan kelamlarına “düzeltme”

 

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Siyaset

Anavatan Partisi Mudanya İlçe Kongresi

Yayınlandı:

-

Anavatan partisi il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI 26.02.2022 Tarihinde Mudanya ilçe başkanı olarak Vedat ATİK ı uygun görüp mazbatasını vermiş idi.

Bu gelişme üzerine ilçe başkan adayı ilk hafta içinde, yönetimini arkadaşlarından oluşturup,  il sivil toplumla ilişkiler müdürlüğüne başvurusunu yaptı.

Sonrasında oradan aldığı kayıt onayı ile ilçe yüksek seçim kuruluna defterlerini de hazırlayarak başvurdu ve defterlerini onaylattı.

Yüksek seçim kurulunda defterleri onaylanan ilçe başkanı kongre başvurunda bulunarak gerekli işlemlerini tamamladı.

Son olarak 23.04.2022 tarihinde kongresini tamamlayan Mudanya ilçesi il sivil toplumla ilişkiler müdürlüğüne olağan kongre sonuç bildirimini vererek Anavatan il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI nın kadrosunda seçilmiş Nilüfer ilçe başkanı Vedat ATİK oldu.

Anap il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI tüm Mudanya yönetimi ve başkanını tebrik ve teşekkürleri ile il başkanlığında ağırladı.

Kongre esnasında yaşanan bir anı:   Anavatan partisi il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI Mudanya ilçe kongresinin yapıldığı tarih ve saatte bulunduğu adreste davet etmiş olduğu kongre emnıyet görevlileri ile Yüksek seçim kurulu üyelerinin kongreye katılmasını beklerken Mudanya ilçe yönetiminin bir kişi eksik olduğu fark edildi. ilçe başkan adayının hazırlamış olduğu ikramların ve diğer üyeler ile hoş sohbetin tatını çıkartıkları esnada Acele ile Mudanya ilçe kongresinede bir üye arama telaşesi başladı. Ama saatin bir hayli geç olduğunu ve neredeyse kongre saatine az bir zaman kalındığını fark ettiler. Sonunda bulunan ysk memurlerı mevcut sayı ile olabileceğini söyleyene kadar kongreden  dolayı büyük bir telaş yaşanmasına yol açtı. Anavatan il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI ilçe başkanı hemen duruma el koyarak  hemen gerekli kişilere ulaşılması sağlandı küçük bir üye eksikliğinin sebebiyet verdiği aksaklık il yönetim üyelerinin olagan üstü gayreti ile  ysk üyelerinin kongre ye musade etmeleri ile son buldu ve oylama tamamlandı. Bu olayda tatlı bir kongre anısı olarak Anap il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI nın hatıralarında yerini aldı.

Devamını Oku

Siyaset

Kılıçdaroğlu’nun adaylık çıkışı, AKP’de nasıl yankı buldu?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Beş genel lider cumhurbaşkanlığı adaylığını teklif ederse elbette …

Yayınlandı:

-

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Beş genel lider cumhurbaşkanlığı adaylığını teklif ederse elbette kabul ederim” çıkışının AKP’de nasıl yankı bulduğunu yazdı.

Ülke Yöneticisi ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’ın Afrika gezisi için Afrika’da olan Selvi, “Gazetecilerin ve AK Partili siyasetçilerin olduğu Meclis’te Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını ortaya attım. Farklı yorumlar geldi” dedi.

Selvi, şöyle devam etti:

“1- Bir kısmı, ‘Ben zati bu türlü bir çıkış bekliyordum’ dedi.    

2- ‘Bir müddettir esasen lisana getiriyordu’ diyenler oldu.        

3- ‘Sürpriz değil. Aslında bir müddettir ben adayım diyordu’ diyenler çoğunluktaydı.        

4- Kimi milat verdi. CHP’li Bülent Kuşoğlu’nun açıklaması ile Kılıçdaroğlu’nun adaylık sürecini başlattığını söyledi.      

5- Hani 6 başkan Parlamenter Sistem’e dönüş için bir ortaya gelmişti? Hani öncelikleri kimin ülke yöneticisi olacağı değil, sistem konusuydu? Daha baştan samimi değiller.

Ben ne yaptım? Ortada bir başımı bilgiç bir formda sallayıp hepsine sen de haklısın dedim.”

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu: Beş genel lider cumhurbaşkanlığı adaylığını teklif ederse elbette kabul ederim

 

Devamını Oku

Siyaset

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Avrupa ülkeleri Türkiye’den İHA alabilmek için sıraya girdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin insansız hava araçlarıyla (İHA)dünyanın gündeminde olduğunu belirterek, “Şu anda birçok …

Yayınlandı:

-

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin insansız hava araçlarıyla (İHA)dünyanın gündeminde olduğunu belirterek, “Şu anda birçok Avrupa ülkesi de dâhil ülkeler Türkiye’den insansız hava aracı satın alabilmek için adeta sıraya girmiş durumda” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Niğde’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,  Ömer Halisdemir Üniversitesi Yeşil Güç Meskeni ve Silisyum Saflaştırma Merkezi açılış merasiminde yaptığı konuşmada Türkiye’de güneş paneli üretiminde, silisyum saflaştırılması dışındaki süreçlerin yerli ve ulusal imkanlarla yapılabildiğini söyledi. Bakan Varank, silisyum konusunun ise işin kritik bir modülü olduğunu, buradaki dışa bağımlılığı çözmeden kesimde istenilen atılımı yapmanın da kolay olmadığını vurguladı. Bakan Varank, “Kurulan sistem sayesinde ülkemizde birinci kere endüstriyel boyutta tek kristal silisyum ingot külçe üretimi yapıldı. Böylelikle silisyumun saflaştırılması safhasında yaşanan ulusal teknoloji eksikliği büyük ölçüde giderildi. Bu potansiyeli gören özel kesim temsilcileri çabucak teknolojiyle ilgilenmeye başladı. Kalyon kümesinin silisyum alanında yapacağı yatırım için Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin bilgi birikimine başvurması bunun en somut göstergesi. Yapılan ön görüşmeler sonucunda bir âlâ niyet protokolünün hazırlanarak imza evresine gelindiğini biliyorum. İnşallah yakın vakitte bu iş hayata geçer” diye konuştu.

“Dünyanın gündeminde İHA’lar ve SİHA’lar alanında Türkiye bulunuyor”

Gerek Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatına ahenk siyasetleri gerekse Paris İklim Mutabakatı’nın yükümlülükleri hasebiyle iktisadın yeşil dönüşümünün artık bir mecburilik haline geldiğini anımsatan Varank, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Biz de zati tüm kalkınma siyasetlerimizin merkezine yeşil dönüşümü dahil ediyoruz. Şahsen, KOP yönetimimiz tarafından desteklenen ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından yürütülen bu inovatif projelerin hem bölgenin hem de ülkemizin bu alandaki argümanını perçinleyeceğine, Niğde’nin bu alanda Türkiye’ye liderlik edebileceğine yürekten inanıyorum. Kâfi ki hakikat vakitte hakikat alanlarda çalışmaya devam edelim. İşte şu anda tüm dünyanın gündeminde İHA’lar ve SİHA’lar alanında Türkiye bulunuyor. Şu anda birçok Avrupa ülkesi de dahil ülkeler Türkiye’den insansız hava aracı satın alabilmek için adeta sıraya girmiş durumda. Pekala bunu biz nasıl başardık. Elbette genç ve yetenekli mühendislerimizin gerçek vakitte yanlışsız teknolojiye yatırım yapması sayesinde kazandık. İşte ben inanıyorum ki burada gördüğümüz pırıl pırıl gençlerimiz bunun üzere hem savunma sanayi alanında hem de sivil kesim alanında bizimle çalışacaklar. Türkiye’yi yalnızca teknolojiyi kullanabilin değil teknolojiyi geliştirip üretebilen ve dünyaya satabilen ülke yolunda bizimle yürüyecekler. Ve biz de bu gençlerimizin sayesinde çığır açıp teknolojide Türkiye’yi çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Buradaki gençlerimizin gözünde bu ışığı görüyorum.”  (DHA)

 

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler