Connect with us

Siyaset

AKP’den EYT açıklaması

AKP Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT Akbaşoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında bu hafta TBMM Genel Heyeti’nde …

Yayınlandı:

-

AKP Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT

Akbaşoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında bu hafta TBMM Genel Heyeti’nde milletlerarası mukavelelerin görüşüleceğini bildirdi.

Akbaşoğlu, minimum fiyat, memur ve emeklilerin durumunun ele alınması, 3600 ek gösterge, belediyelerdeki çalışanlar dahil olmak üzere bütün kontratlı çalışanların takıma geçirilmesi ve EYT‘lilerinin durumunun ele alındığı 5 etaplı süreç idaresi üzerinde çalışıldığını tabir etti.

AA’nın aktardığına nazaran görüşmede, şu anda 3600 ek göstergeyle ilgili çalışmaların yapıldığını, kontratlı çalışanın takıma geçirilmesi konusu karara bağlandıktan sonra EYT‘lilerin durumunun masaya yatırılacağını söylediklerini lisana getiren Akbaşoğlu, temsilcilerin memnuniyetlerini tabir ettiğini söyledi. Akbaşoğlu, daha sonra tekrar bu konuların değerlendirileceğini bildirdi.

“Halkımızın istek göstermeyeceği muhakkak”

Muhammet Emin Akbaşoğlu, muhalefetteki 6 siyasi partinin genel liderinin, güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili sorularına yanıt vermeye yanaşmadığına söz ederek, şunları kaydetti:

“Teklifinizde ülke yöneticisinı kim seçecek? Direkt halk mı yoksa parlamento mu seçecek? Şayet ‘Halk seçecek’ diyorsanız, o vakit halk tarafından direkt seçilen bir ülke yöneticisinın sizin tabirinizle ‘salon ülke yöneticisi’ olmayacağı aşikar. Münasebetiyle çift başlılığın, ülke yöneticisi ve başbakan ortasındaki yetki uyuşmazlığı ve çatışmasının tekrar Türkiye’nin gündemine geleceği kesinlikle. Öte yandan halktan bu yetkiyi alıp ‘Parlamento, ülke yöneticisinı seçsin’ teklifinde bulunuyorsanız, halkımızın direkt seçme yetkisinin kendisinden alınmasına istek göstermeyeceği kesinlikle. Bu türlü bir açmaz içerisinde olduğunuz için mi bu açıklamaları öteleyip duruyorsunuz? En son ’28 Şubat İttifakı’ olarak bunu 28 Şubat’ta net bir halde açıklamak zorunda olduğunuz da kesinlikle.”

EYT için 5 formül masada

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Siyaset

Anavatan Partisi Mudanya İlçe Kongresi

Yayınlandı:

-

Anavatan partisi il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI 26.02.2022 Tarihinde Mudanya ilçe başkanı olarak Vedat ATİK ı uygun görüp mazbatasını vermiş idi.

Bu gelişme üzerine ilçe başkan adayı ilk hafta içinde, yönetimini arkadaşlarından oluşturup,  il sivil toplumla ilişkiler müdürlüğüne başvurusunu yaptı.

Sonrasında oradan aldığı kayıt onayı ile ilçe yüksek seçim kuruluna defterlerini de hazırlayarak başvurdu ve defterlerini onaylattı.

Yüksek seçim kurulunda defterleri onaylanan ilçe başkanı kongre başvurunda bulunarak gerekli işlemlerini tamamladı.

Son olarak 23.04.2022 tarihinde kongresini tamamlayan Mudanya ilçesi il sivil toplumla ilişkiler müdürlüğüne olağan kongre sonuç bildirimini vererek Anavatan il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI nın kadrosunda seçilmiş Nilüfer ilçe başkanı Vedat ATİK oldu.

Anap il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI tüm Mudanya yönetimi ve başkanını tebrik ve teşekkürleri ile il başkanlığında ağırladı.

Kongre esnasında yaşanan bir anı:   Anavatan partisi il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI Mudanya ilçe kongresinin yapıldığı tarih ve saatte bulunduğu adreste davet etmiş olduğu kongre emnıyet görevlileri ile Yüksek seçim kurulu üyelerinin kongreye katılmasını beklerken Mudanya ilçe yönetiminin bir kişi eksik olduğu fark edildi. ilçe başkan adayının hazırlamış olduğu ikramların ve diğer üyeler ile hoş sohbetin tatını çıkartıkları esnada Acele ile Mudanya ilçe kongresinede bir üye arama telaşesi başladı. Ama saatin bir hayli geç olduğunu ve neredeyse kongre saatine az bir zaman kalındığını fark ettiler. Sonunda bulunan ysk memurlerı mevcut sayı ile olabileceğini söyleyene kadar kongreden  dolayı büyük bir telaş yaşanmasına yol açtı. Anavatan il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI ilçe başkanı hemen duruma el koyarak  hemen gerekli kişilere ulaşılması sağlandı küçük bir üye eksikliğinin sebebiyet verdiği aksaklık il yönetim üyelerinin olagan üstü gayreti ile  ysk üyelerinin kongre ye musade etmeleri ile son buldu ve oylama tamamlandı. Bu olayda tatlı bir kongre anısı olarak Anap il başkanı Mustafa Muzaffer NİŞANCI nın hatıralarında yerini aldı.

Devamını Oku

Siyaset

Kılıçdaroğlu’nun adaylık çıkışı, AKP’de nasıl yankı buldu?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Beş genel lider cumhurbaşkanlığı adaylığını teklif ederse elbette …

Yayınlandı:

-

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Beş genel lider cumhurbaşkanlığı adaylığını teklif ederse elbette kabul ederim” çıkışının AKP’de nasıl yankı bulduğunu yazdı.

Ülke Yöneticisi ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’ın Afrika gezisi için Afrika’da olan Selvi, “Gazetecilerin ve AK Partili siyasetçilerin olduğu Meclis’te Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını ortaya attım. Farklı yorumlar geldi” dedi.

Selvi, şöyle devam etti:

“1- Bir kısmı, ‘Ben zati bu türlü bir çıkış bekliyordum’ dedi.    

2- ‘Bir müddettir esasen lisana getiriyordu’ diyenler oldu.        

3- ‘Sürpriz değil. Aslında bir müddettir ben adayım diyordu’ diyenler çoğunluktaydı.        

4- Kimi milat verdi. CHP’li Bülent Kuşoğlu’nun açıklaması ile Kılıçdaroğlu’nun adaylık sürecini başlattığını söyledi.      

5- Hani 6 başkan Parlamenter Sistem’e dönüş için bir ortaya gelmişti? Hani öncelikleri kimin ülke yöneticisi olacağı değil, sistem konusuydu? Daha baştan samimi değiller.

Ben ne yaptım? Ortada bir başımı bilgiç bir formda sallayıp hepsine sen de haklısın dedim.”

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu: Beş genel lider cumhurbaşkanlığı adaylığını teklif ederse elbette kabul ederim

 

Devamını Oku

Siyaset

Ahmet Hakan’dan AKP’li Akbaşoğlu’na: Yerinde olsam hayatım boyunca enflasyon konusunda tek bir harf bile söylemem

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP Küme Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu’nun Fransa’da yüzde 6-7 enflasyon oranıyla 150 Euro’ya …

Yayınlandı:

-

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP Küme Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu’nun Fransa’da yüzde 6-7 enflasyon oranıyla 150 Euro’ya dolan bir market poşetinin 750 Euro’ya çıktığını savunmasını köşesine taşıdı. 

Akbaşoğlu’nun hesabının “Tam meskenlere şenlik” olduğunu söyleyen Hakan, sunucu Kübra Par’ın ikazda bulunduğunu hatırlatarak, Ancak o, maalesef yeniden de kusurunun farkına bile varamıyor” dedi. 

Hakan, yazısına şöyle devam etti:

“Akbaşoğlu açısından çok vahim bir durum bu. Ben olsam onun yerinde… Bundan bu türlü tüm hayatım boyunca enflasyon konusunda tek bir harf bile söylemem. Yeniden de kurtarmaz fakat hiç değilse bir tavır olur.” 

TIKLAYIN – AKP’li Akbaşoğlu: Fransa’da 150 Euro’ya dolan poşet artık 750 Euro’ya doluyor; yüzde 6-7 oranında enflasyon var

TIKLAYIN – Enflasyon hesabı reaksiyon çeken AKP’li Akbaşoğlu’ndan kelamlarına “düzeltme”

 

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler