Connect with us

Gündem

Dehşetli olay! Kerziban’ın cesedini parçalayıp, 6 torbada taşımışlar

Konya’da yaşayan, 3 çocuk annesi Kerziban Keskin, geçen yıl ekim ayının birinci haftası, Antalya’nın Serik ilçesindeki arkadaşı Hüsne Durmaz’ın …

Yayınlandı:

-

Konya’da yaşayan, 3 çocuk annesi Kerziban Keskin, geçen yıl ekim ayının birinci haftası, Antalya’nın Serik ilçesindeki arkadaşı Hüsne Durmaz’ın yanına geldi. Çocuklarının babası dışında 3 evlilik daha yapan Kerziban Keskin, Serik’e geldikten 20-25 gün sonra ortadan kayboldu. Keskin’in Konya’da yaşayan çocukları, anneleri hakkında kayıp müracaatında bulundu.

İTİRAF İLE ORTAYA ÇIKTI

Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofisi’nce soruşturma sürdürülürken, canlı yayına katılmak için stüdyoya gelen Hüsne Durmaz’ın arkadaşı Rüstem Başaran, yayın öncesi programı sunan bireye itirafta bulunacağını söyledi. Kerziban Keskin’in, Hüsne Durmaz tarafından boğularak öldürüldüğünü, cesedin 2 gün konutta bekletildiğini öne süren Rüstem Başaran, “Kerziban Keskin’in cesedini ortadan kaldırmak için plan yaptık. Cesedi akaryakıtla konutun banyosunda yaktık. Hüsne Durmaz, bu yabanî aksiyonda başarılı olamayınca cesedi modüllere ayırdı” dedi.

 

4 KUŞKULU GÖZALTINA ALINDI

Rüstem Başaran’ın televizyon programcısına söylediklerinin akabinde Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, İstanbul ve Antalya’da eş vakitli operasyon yaptı. Rüstem Başaran ve eşi İnayet Başaran İstanbul’da, Hüsne Durmaz ile dini nikahla birlikte yaşadığı Ramazan Çaka ise Antalya’da gözaltına alındı. Şüphelilerin Serik ilçesi Merkez Mahallesi Yazırtepe mevkisinde gösterdiği, Hüsne Durmaz’ın oğluna ilişkin ağıl ve yerde yapılan hafriyatlarda, Kerziban Keskin’in cesedine ilişkin olduğu bedellendirilen kemik modülleri ve yanık battaniye kesimi bulundu. Polis, cesedin bölgeye getirilirken kullanıldığı sav edilen motosiklet ardına takılan tekerlekli sepette inceleme yaptı. Şüphelilerden Hüsne Durmaz, polis tarafından Merkez Mahallesi’nde, cinayetin işlendiği sav edilen konutuna getirildi. Hüsne Durmaz, konutta cinayetle ilgili yer gösterme yaptı.

ŞÜPHELİLER HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Polis, cinayetle ilgili pazar günü Yazgı Akkaş ile R.A.T.’ı (17) gözaltına aldı. Gözaltındaki 6 kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde dün Serik’te adliyeye sevk edildi. 6 kuşkulu, sözlerinin akabinde sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hüsne Durmaz, Ramazan Çaka, Rüstem Başaran, İnayet Başaran, Mukadderat Akkaş ile R.A.T. tutuklandı. Hüsne Durmaz, Ramazan Çaka, Rüstem Başaran, R.A.T. ‘kasten adam öldürmekten’, Baht Akkaş ile İnayet Başaran ‘işlenen hatası bildirmemekten’ tutuklandı.

GAYRİMENKUL SATIŞINDA ŞÜPHELENDİ

Şüphelilerin tabiri doğrultusunda Kerziban Keskin’in vefatıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Keskin’in Hüsne Durmaz ile toplumsal medyada tanışmalarının akabinde Serik’e geldiği, ilçeden konut, arazi almak isteyen Keskin’in kendisine ilişkin 40 taşınmazın vekaletini Durmaz’a verdiği belirlendi. Hüsne Durmaz’ın Konya’daki gayrimenkullerin satışı için Keskin’e 50 bin lira kredi çektirip parayı aldığı, durumdan şüphelenen Keskin’in satıştan ve ilçede yatırım yapmaktan vazgeçtiği, ikili ortasında çıkan uyuşmazlık sonrası Durmaz’ın Keskin’i konutunda iple boğarak öldürdüğü ortaya çıktı.

YÜZDE 50 HİSSE İSTEDİ, ORTALARI BOZULDU

Akaryakıtla cesedi banyoda yakmaya çalışan Durmaz’ın birlikte yaşadığı Ramazan Çaka’ya haber verdiği, konuta gelen Çaka ile Rüstem Başaran’ın cesedi balta ve nacak kullanarak parçalamaya karar verdiği belirlendi. Durmaz, Başaran ve Çaka’nın Keskin’in cesedini parçaladıktan sonra 6 torbaya doldurduğu, ceset modüllerini Rüstem Başaran’a ilişkin motosikletin ardına bağlanan tekerlekli kasayla Yazır mevkisindeki Honaz doruğuna götürdüğü ortaya çıktı. Durmaz, Başaran ve Çaka’nın ceset modüllerini yerde yakıp, kazdıkları birer metrelik çukurlara gömdüğü belirlendi. Öteki yandan Durmaz’ın oğlunun arkadaşı R.A.T.’nin, Antalya’da kaldığı yurttan olay günü geldiği Hüsne Durmaz’ın meskeninde yaşananlara şahit olduğu, tekrar cinayetten bilgisi olduğu ileri sürülen Baht Akkaş’ın, Keskin’in yatırım yapacağı ve satmayı planladığı gayrimenkullerde Durmaz’dan yüzde 50 hisse istediği, anlaşamayınca ortalarının bozulduğu belirtildi.

 

 

Bu haber Milliyet.com.tr adresinden bot yazılımı aracılığı ile çekilip üzerinde spin, söz değiştirme üzere süreçler uygulanıp yayınlanmıştır. Haberin aslına ulaşmak için tıklayın.

Gündem

“2004 yılında Türkiye’nin alisverisdunyasi.com’u olmak için yola çıktık….”

Yayınlandı:

-

Yazar:

Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi alisverisdunyasi.com, 2004 yılında mustafa ayt bilişim merkezi bünyesinde hayata geçirildi. Bir e-ticaret sitesi olmanın ötesinde, ülkemizde e-ticaretin doğuşundan bugüne olan sürecin de temsilcisi olan alisverisdunyasi.com, Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.


Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren alisverisdunyasi.com, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak ürün ve servisleriyle de ulusal ve uluslararası arenada çok sayıda ödülün sahibi oldu.

alisverisdunyasi.com ayrıca kocaeli gebze’deki genel merkezi ile e-ticaretin merkezinde…

Devamını Oku

Gündem

İSKİ’den Sazlıdere Barajı’ndaki manzarayla ilgili açıklama

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan …

Yayınlandı:

-

İstanbul’un su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerinde oluşan yeşil ve mavi katman ile ilgili İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ,”Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir” denildi.

İstanbul’da su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nın üzerini yeşil ve mavi katman kapladı.

Suyun üzerine farklı bir katman oluşturan tabakanın göl kenarındaki otlara ve taşlara da bulaştığı da görüldü. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanlığının Müsaade ve Kontrol Genel Müdürlüğü grupları barajdan numune alarak inceleme başlattı.

Konuya ait İSKİ açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Sazlıdere Barajı’nda meydana gelen renk değişimi doğal bir süreç olup, suyun sakinleşmesi sebebiyle ortaya çıkmıştır. Mavi ve yeşil renkteki alglerin oluşturduğu bu durumun ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkması ve suyun olağan haline dönmesi beklenmektedir. Öte yandan alglerin meydana geldiği kısım, barajın su alma yapısından uzak ve alglerin ölçüsü da azdır. İSKİ’nin İstanbul’a 365 gün 24 saat kesintisiz ve içilebilir kalitede su sağladığını hatırlatarak saygıdeğer İstanbullulara değerle duyururuz” tabirlerine yer verildi. (DHA)

TIKLAYIN | Rengi değişen Sazlıdere Barajı için inceleme başlatıldı

Devamını Oku

Gündem

Apolas Lermi’nin bir konseri daha engellendi

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi’nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet …

Yayınlandı:

-

Karadeniz müziği sanatkarı Apolas Lermi‘nin 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki konseri ‘hakkında çıkan palavra haberler’ münasebet gösterilerek iptal edildi.

Lermi, mevzuyla ilgili Twitter’dan şu bilgileri aktardı: 

“Bir konser iptali daha! 31 Temmuz’da Sakarya, Akyazı, Acelle Yaylası’ndaki sahnemiz hakkımızda çıkan palavra haberler münasebet gösterilerek Belediye ve Dernek İdaresi tarafından iptal edilmiştir. Konserlerimi iptal ederek Türkiye’nin bütün problemlerini çözüyorsunuz Tebrikler

Tüm sahneleri yasaklayıp tüm televizyonları karartsanız da bizi bu toprakların kültürel zenginliğinden koparamazsınız. İstediğimiz lisanda müzikler söylemeye ve sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Siz radyoyu kapattınız diye hiçbir müzik yarım kalmaz. Yeni müzikler yakında.”

TIKLAYIN | Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler