Connect with us

Özel Haber

Toshiba Klima Kampanya 1 Alana 1 Bedava

Yayınlandı:

-

Toshiba klima kampanya ile 1 klima alıp 2. Klimayı bedavaya getirebilirsiniz. Toshiba Multi Sistem klimalar birden fazla odalarınızda iklimlendirme gereken durumlarda,
Toshiba multi inverter klima ürünleri tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak adeta mükemmel bir çözüm sunacaktır. Toshiba multi split klimaların özellikleri içinde en çok öne çıkanlardan birisi, bu cihazların 5 odaya kadar ısıtma ve soğutabilme sağlayan çözümler sunmasıdır. 5 adet iç ünite desteği ile evinizi, ofisinizi, büyük çaplı mekânları donatabileceğiniz bu klima, böylece aynı anda birden çok yaşam alanınızda ideal hava akışı sağlayacaktır. Bu sistemi sağlayan ise tabii ki kompakt bir tasarım sahibi olan dış ünitelerdir. Esneklik, güvenlik ve verimliliğin buluşmuş olduğu dış üniteye bağlı 5 iç ünite desteği sayesinde dubleks evden restoranlara, okullardan hastaneye kadar da pek çok ortamda iklimlendirmen mümkündür. Toshiba klima multi split modeli, rakiplerine kıyas ile çok farklı noktalarda da avantaj sunmaktadır.

 

Gelişmiş Teknolojiye Sahip Klimalar

Toshiba multi split klimalar ve modelleri, ürün grubunda gelişmiş tasarımları ile karşınıza çıkacaktır. İç ünitelerde tamamının tek bir dış üniteye bağlanmış olduğu bu klima çeşiti, Toshiba’nın ayrıcalıklı modeli ile farklı pek çok yaşam alanını iklimlendirmektedir. Geniş BTU kapasiteleri desteği sayesinde kaç metrekarelik bölgeye sahip olursanız olun en doğru modelleri bulabileceğiniz bu teknolojik cihazlar, yüksek enerji verimlilikleri ile bütçe dostudur. Kolay kurulum ardından siz de Toshiba multi split klima tarafından sunulan konforun keyfini güvenle çıkarabilirsiniz. Toshiba klima gerek dış görüntüsü gerekse de kullanım özellikleri sayesinde her alanda tercih edilebilir. Güvenli kullanım imkanı sağlayan bu ürünler de herhangi bir basit problem olması söz konusu bile olmayacaktır. Tamamen tasarım ve kullanışlılık esaslı olan bu klimalardan daha çok faydalanmak için 1 alana 1 bedava kampanyasını değerlendirebilirsiniz. Bunun sonucunda her alanda kullanabileceğiniz bu klimalar ile hem tasarruf hem de avantaj sağlamış olacaksınız. Daha çok bilgi ve satın alma işlemleri için Toshiba mağazaları ile çok kısa bir süre içerisinde iletişime geçebilirsiniz.

 

Devamını Oku
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür & Sanat

Polisiyenin genç kalemi Özkan Ural ile keyifli bir sohbet!

Yayınlandı:

-

“Bilinmeyene ulaşmanın hazzını kalemimle yaşıyorum.”

Türkiye’nin en çok okunan polisiye/gerilim yazarlarından biri olan Özkan Ural’ı “Bir Ser Katilin Psikolojik Dünyası” ve “Başkomiser Muzaffer” kitapları ile tanıyoruz. Ayrıca bu kitaplar İngilizce baskı olarak tüm dünya üzerinde okuyucuları ile buluşuyor. Kitaplarının ana karakterini Başkomiser Muzaffer oluşturuyor. Muzaffer Başkomiser, bir polis olarak hayatta karşılaşılabilecek her türlü kargaşa ve karmaşanın odağında olan bir isim. Seri katiller peşinde. Mesleğine tutkulu, adaletten yana. Seçim yapmak zorunda kaldığı bir olayda adaletten yana tavır aldığı için mesleğinden bir süre uzaklaşıp daha sonra geri dönen bir polis.

Yazar Özkan Ural, Başkomiser Muzaffer ile hayata dair çok ince mesajlar veriyor. İyi bir polisiye kitabı nasıl olur diye bir soru aklınıza gelirse, cevabı “Başkomiser Muzaffer” kitabı olacaktır! Polisiye dünyasında benzersiz özellikler içeren kitapları ile Özkan Ural, ana karakterin devam kitapları için kolları sıvadı. Polisiye severler Başkomiser Muzaffer’in yeni maceralarını heyecanla beklerken, yazar Özkan Ural’la keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Neden polisiye yazıyor? Yeni projeleri neler? Hayat felsefesi nedir? Bu ve benzeri sorulara samimiyetle cevap veren yazar Özkan Ural’ın anlattıkları ilginizi çekecek!

“Yazmak, hayal etmektir.”

 • Nasıl yazmaya başladınız, en çok nelerden ilham alırsınız?

Bu soru her kitap çıkardıktan sonra genellikle sorulur. Soru yüzeysel olarak basit; ama cevabı soru kadar yüzeysel olmayacak derecede derin. “Önemli olan ilk adımı atmak değil, önemli olan hayallerine inanmak” fikri ile yazmaya başlamıştım. Bir kitap yazmak fikrinden çok önce onu yazacağıma inanmak istedim. Bunun daha açıklayıcı bir cevabı yok sanırım.

 • Ne zaman “ben yazar olacağım” dediniz?

Yazmak, benim hayatım. Bu konuda hep istekliydim ve iyiydim. Bir “günaydın” mesajını bile küçük bir kompozisyon haline getiriyordum. Benim için çok zevkli bir eğlence gibi yazmak. 16 Mart 2018 tarihinin sabahı, bu tutkum için dönüm noktası oldu. Yazmalarımı kitap haline getirmeye karar verdim ve profesyonel yazarlık serüvenim başladı. Bugün hala yolun başındayım diyebilirim; çünkü “ben yazar olacağım” dediğim günden beri yürünecek yolun ne kadar uzun olduğunu görebiliyorum. Sanki bu yol yürüdükçe uzuyor.

 • Çok kitap okur musunuz?

Literatürde “okumadan yazılmaz” diye bir şey vardır. Tabii ki kitap okuyorum; ancak kendi hayallerimi kitap haline getirmeye başladıktan sonra yaklaşık iki yıl yazmakla meşgul oldum. Bu süreçte sadece 3 kitap okuyabildim; çünkü yazarken okuyamıyor insan. Bir de şöyle bir durum var; bir şeyler yazarken başka bir kitapla meşgul olursanız ister istemez etkilenebiliyorsunuz. Bir bakıyorsunuz kitabınızda, okuduğunuz kitaptan izler var. Yani okuduğunuz kitap yazdığınızın bir parçası oluyor. Bunu gördükten sonra okuma işine biraz ara verdim. Şu an ikinci kitabım çıktı; üçüncü kitabımı yazmaya başlayacağım zamana kadar yeni kitaplar okuyacağımı söyleyebilirim.

 • Yazmak, bir nevi hayal etmektir; siz nasıl hayal ediyorsunuz?

Bunu ben de çok düşündüm. Hatta şöyle zamanlardan sonra düşündüm; öyle anlar oluşuyor ki saatlerce kendi kendime karakterle konuşup, sonra aynı oda içerisinde farklı kimliklere bürünüp bunu kendi kendime oynuyorum. Buradan çıkardığım sonuçlarla ne yapabilirim diye düşünüyorum ve hayallerimle geliştiriyorum. Sonrası zaten kâğıda dökülmeye başlıyor.

 • Neden polisiye yazıyorsunuz? Sizi polisiyeye yönlendiren sebepler nelerdir?

“Bilinmeyene yolculuk” hissiyatı küçüklüğümden beri var olan bir duygu bende. Hep bilinmeyenin ve aranan bir şeyin peşinde koşma yolculuğu diyebilirim. Merak ederim, gizemli şeyleri keşfetmeyi severim. Bu yüzden çocukluğumdan beri polisiye kitapları okumaktan, polisiye dizileri ve filmleri izlemekten büyük zevk aldım. Bunun neticesinde, bilinmeyene ulaşmanın hazzını kalemimle yaşamak istedim. Okurlarımın da bu hazza erişmesini istedim.

“Duygu, kitaplara nüans katıyor.”

 • Polisiye/gerilim türünde kitaplar yazmanıza rağmen, kitaplarınızda okuyucuları üzecek derecede duygusallık da var. Bunu nasıl açıklayabilirsiniz?

Hem çok esprili hem de duygusal bir insanım. Genellikle olaylara mantıksal açıdan baktığım söylenir ama ben mantığa duygusallığımı da harmanlıyorum. Benim için insan psikolojisi her şeyden önce gelir. Bu da kendi içinde çok farklı türlere ayrılmaktadır. Benim için burada önemli olan duygudur. Kişinin katil ya da polis hatta herhangi bir yan karakter olması önemli değil. Önemli olan onlara biçtiğim karakterin duygusallığıdır. Saf korku, saf vahşet, saf psikopatlığı severim; ama içinde duygusallık varsa… Bunlara ek olarak polisiye olmasına rağmen güldürmesine de özen gösteririm. Yani hep gerilim olmuyor; duygu olmadan olmuyor… Duygu, kitaplara nüans katıyor diyebilirim.

 • Türkiye’de en çok okunan polisiye yazarları arasında bulunuyorsunuz? En iyiler arasında bulunmak nasıl bir duygu?

Açıkçası çok okunmak ya da okunmamak hedefi ile bu yola çıkmamıştım. Bir hayalim vardı ve bunu gerçekleştirmek istedim. İnandığım bu hayalin bir karşılık bulması beni çok mutlu etti. En iyilerin arasında mıyım değil miyim ne kadar orayı hak ediyorum bilmiyorum; ama doğru yolda olduğumu gösterilen ilgi ve geri dönüşlerden görüyorum.

“Ülkemizde polisiye kitaplarına ilgi az.”

 • Yerli ve yabancı polisiyeler arasında bir kıyaslama yapmanız gerekirse neler söylerdiniz?

Ülkemizde polisiye kitaplarına gösterilen ilginin az olması, yabancı polisiyenin gerisinde kalmamıza neden oluyor. Bu ilgisizliğin sorumlusu polisiye yazarları olabilir. Örneğin, polisiye türlerini daha da genişletip daha ilgi çekici hale getirememiş olabiliriz. Yine de tüm sorumluluk sanırım yazarlarda değildir. Okuyucuların yabancı ve yerli polisiye yazarlarına bakış açısı aynı değil. Adil davranmadıkları konular da olabiliyor. Umarım bu durum zamanla değişir.

 • Kitaplarınızdaki karakterlerden hangisini kendinize benzetiyorsunuz?

Başkomiser Muzaffer. Bu karakterde benden bir şeyler var!

 • Kitap karakterlerinin isimlerini nasıl koyuyorsunuz?

Özellikle belirtmek isterim ki; bu konuda abim bana çok yardımcı olmuştur. “Muzaffer” ismi onun önerisidir. İsmini belirtemediğim çok yakın bir arkadaşım da kitaplarım için her konuda elini taşın altına koymuştur. Onlara katkıları için sonsuza kadar minnettarım.

“Başkomiser Muzaffer benim ana karakterlerimin başında geliyor.”

 • “Başkomiser Muzaffer” adlı kitabınızdan bahseder misiniz?

İlk kitabımı yazdıktan sonra “Başkomiser Muzaffer” kitabını yazmaya karar verdim. Böyle bir başkomiserin görevinin ilk yıllarında ve daha sonra başına gelecekleri yazma fikri beni çok heyecanlandırmıştı. Başına gelen bir olayda gücü değil adaleti seçtiği için görevinden uzaklaştırılan bir polis memuru, başkomiser olarak karşımıza çıkıyor. Başkomiserliğe giden yolda başına birçok olay geliyor. İnişler, çıkışlar, kaybedişler, sevişler, vazgeçişler… Hayatta olabilecek tüm karmaşaları yaşayan bir adamın hikayesi Başkomiser Muzaffer…

 • İlk ve ikinci kitabınız arasındaki farklar veya kesişim noktaları nelerdir?

Başkomiser Muzaffer benim ana karakterlerimin en başında yer alıyor. Yazacağım tüm kitaplarda ana karakter olacak. Başkomiser Muzaffer, iki kitabımda da kesişim noktası diyebiliriz. İlk kitabımda Muzaffer’i, yaşlanmış ama tecrübesi sebebiyle seri katillerin odağında yer alan bir adam portresi olarak kullandım. İkinci kitabımda, okuyucuyu, Başkomiser Muzaffer’in gençlik yıllarındaki maceralarına götürmek istedim. İlk kitabımda bununla ilgili bir kaç şey paylaşıp, ikinci kitabımda bu konuları işlemenin zevkini yaşadım. Bundan sonra çıkacak tüm kitaplarımda da Başkomiser Muzaffer odağımda olacak.

 • Yeni kitap projeleriniz var mı? Varsa nasıl bir konu öngörüyorsunuz?

Tabii ki var! Başkomiser Muzaffer’in başından geçen ilginç olayları yazmaya devam ediyorum. Katillerin bu adamla bir sorunu var ve bu adamın da hiç geri adım atmaya niyeti yok!

 • Sizden hep polisiye kitaplar mı göreceğiz?

Ağırlıklı olarak polisiye kitaplar yazacak olsam da yazarlık hayatımda bir masal kitabı ve bir de aşk romanı yazmayı çok istiyorum.

“Bilinmeyeni hayal edin.”

 • Kitaplarınızın bir filme uyarlanması mümkün mü, böyle bir teklif, beklenti ya da proje var mı?

“Bunlarla ilgili olarak aklımda güzel fikirler oluşmuyor” dersem yalan söylemiş olurum. Özellikle polisiye/gerilim türünde bir boşluk var. Bu boşluğu görüyorum. Bunu tamamlamak isterim. Şu an için değil ama ileriki zamanlarda neden olmasın!

 • Dünyada örnek aldığınız polisiye yazarlar var mı?

Birçok polisiye yazarını örnek alıyorum. Tek tek isim vermek, unuttuğum polisiye yazarlarına haksızlık olur. İsim olarak söylemek yerine, takip ettiğim ve beğendiğim çok iyi yazarlar var diyebilirim.

 

 • Kitaplarınız İngilizce olarak tüm dünyada satılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şöyle ki amacım sadece küçük sınırlar belirleyip o sınırlar üzerinde yürümek olmadı. O yüzden iyi bir yazar olduğumu tüm dünya üzerinde göstermek istiyorum.

 • İngilizce kitaplarınıza ilgi ne durumda?

İki kitabımda gerçekten güzel yorumlar alıyor. Özellikle “THE CHIEF INSPECTOR MUZAFFER” onların tabiri ile  bir “dedektif” kitabıdır.

 • Yazar olarak en büyük korkunuz?

Tekrara düşmek…

 • Polisiye yazmak isteyenlere neler önerirsiniz?

Bilinmeyeni hayal etmelerini… Sonrası kendiliğinden gelecektir.

 • Sizce tüm zamanların en iyi polisiye kitabı hangisidir?

Zor soru! Sanırım pas geçeceğim…

 • Hobileriniz nedir?

Masa tenisi ve basketbolu çok severim.

 • Başarınızda etkili olan faktörler nelerdir?

Ben çok mutlu bir insanım. Mutlu olduğum sürece hayal dünyamın sınırı yok. Sanırım mutlu olmak başarımdaki birinci faktör.

 • Deniz mi doğa yürüyüşü mü?

Doğa yürüyüşü.

 • En sevdiğiniz yemek nedir?

Kabak yemeği.

 • Kahve mi çay mı?

Çay.

 • Televizyon dünyası ile aranız nasıl?

Dizi izlemeyi çok severim. Dizi izlemek için günlerce uykusuz kalmayı bile göze alıyorum. Sezon finalini görmeden asla uyumam.

 • Bir televizyon dizisi karakteri olsaydınız hangisini seçerdiniz?

The Walking Dead hayranı olarak Rick Grimes rolünde oynamak isterdim.

 • Kitap okumak isteyen insanlara öneriniz nedir?

Tek tip kitaplara bağımlı kalmamalarını tavsiye ederim. Ben asla polisiye okumam, ben asla kişisel gelişim kitapları okumam gibi önyargılardan uzak durmak gerekiyor. İçimizdeki saklı cenneti keşfetmemiz için bağımsız olmayı her konuda ilke edinmek lazım.

 • Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bu keyifli sorular ve röportaj için teşekkür ederim.

Özkan URAL

 

Kitaplar:

 • BAŞLANGIÇ – BİR SERİ KATİLİN PSİKOLOJİK DÜNYASI
 • BAŞKOMİSER MUZAFFER
 • BEGINNING
 • THE CHIEF INSPECTOR MUZAFFER

 

İnstagram: ozknurl

Web: ozknurl.com – ozknurl.com.tr

Devamını Oku

Özel Haber

İstanbul boğazında tekne düğünü yapmak isteyenlerin güvenilir adresi ; Bematur Tekne Organizasyon

Yayınlandı:

-

Yazar:

Boğaz’ın eşsiz manzarasında 2015 yılından beri hizmet veren Bematur Tekne Organizasyon firması en özel günlerinizi profesyonelce ölümsüzleştirmek için hizmetinizdedir.

 

Sektörün belirlediği özgün organizasyonlara ev sahipliği yapan firmamız 15 farklı teknesi ile en özel günlerinize şahitlik etmektedir.

 

Öncelikli politikası profesyonel hizmet kalitesi olan firmamız, teknede evlenmek isteyen çiftler için teknede düğün, teknede şirket yemekleri, tekne organizasyonları, teknede nişan, teknede yılbaşı gibi eşsiz deneyimler sunmaktadır.

 

2015 yılından beri İstanbul tekne düğünü konseptinde hizmet veren Bematur Tekne Organizasyon, mavilikler içinde bir tekne düğünü yapmak isteyen çiftlerin yanında oluyor. Yaklaşık 30 kişilik deneyimli ekibimizle tam kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Açık ve kapalı alanlarımızın olduğu teknelerimizden düğününüz için en uygun olanını seçebiliyorsunuz. Ayrıca, ortalama 4 saat olan teknede düğün organizasyon sürenizi isterseniz uzatma imkanı da sağlıyoruz.

 

Davet Alanları

 

Tekne Düğünlerinizde tercih edebileceğiniz açık ve kapalı davet alanlarımızın yer aldığı 10 adetten fazla farklı teknemiz mevcut bu teknelerin hepsiyle Teknede Düğün yapabiliriz.

 

Davetli listenizin uzunluğuna göre tercih edebileceğiniz teknelerimiz 30 ila 600 kişiye kadar davetli kapasitesine sahip. Farklı özelliklerdeki teknelerimiz sayesinde tüm hava koşullarına karşı hazırlıklıyız. Tekne Düğünlerinizde açık ya da kapalı alan fark etmeksizin, eşsiz İstanbul ve boğaz manzarası size eşlik ediyor.

 

Dekorasyon

 

Dekorasyonlarımızda genel olarak manzarayı ve atmosferi öne çıkaran sade bir şıklık yakalamayı amaçlıyoruz. Dekorasyon tercihleriniz için organizasyon firmamızla görüşerek istediğiniz konseptte ayarlamalar yapıyoruz. Standart süslemelerimizde ise supla, şamdan, ayna ve mum bulunuyor. Davet alanımızı kumaş bağlamalar ve çiçek süslemeleriyle de renklendiriyor ve doğal şık bir görüntü yakalıyoruz. Tercihinize göre sarkıt küçük ışıklandırmalarla da ışıl ışıl bir ortam oluşturuyoruz.

Hizmetler

Boğaz’da düğün teknesi kiralamak ve ayrıcalıklı bir düğün gerçekleştirmek isterseniz Bematur Tekne Organizasyon sunduğu sayısız hizmet seçenekleriyle sizlerle oluyor:

●Ses, ışık ve sahne hizmetleri
●Canlı müzik hizmeti
●Drone ile canlı çekim ve fotoğraf hizmeti
●İstenilen iskeleden kalkış
●Gelin odası
●After party alanı
●Organizasyon sorumlusu
●Organizasyon firması getirme
●Catering firması getirme
●Menü tadımı ve menüde değişiklik
●Engelli girişi
●Vale hizmeti

 • Yiyecek / İçecek

 

 

Teknede yemekli düğün  yapmayı tercih ederseniz deneyimli aşçılarımızın elinden çıkan ikramlarımız bulunuyor. Farklı menü seçeneklerimiz arasından istediğinizi tercih edebilir ve gününüze lezzet katabilirsiniz. Beyaz Et Menü, Kırmızı Et menü ya da Balık Menüsü olmak üzere toplam 33 adet yemekli menümüz mevcut. İsterseniz kokteyl konseptinde de servisimiz var. Ayrıca, alkol servisi de yapıyoruz.

 

Bematur Tekne Organizasyon, sektördeki tecrübesi ve geniş hizmet yelpazesiyle tekne düğünü hayali kuran çiftleri mavilikler içinde bir düğüne davet ediyor!

 

Kendinize uygun teknelerimizden birini seçerek daima mutlulukla hatırlanacak ayrıcalıklı bir düğün yaşayabilirsiniz. Eğer Boğaz’da teknede düğün fiyatları ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi alarak erken rezervasyonla ödeme kolaylıklarımızdan faydalanmak isterseniz iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

https://www.bematur.com/

Devamını Oku

Özel Haber

Case Indiya – Türkiye’nin En Özel Telefon Kılıfları

Yayınlandı:

-

Yazar:

Caseindiya ile sevdiklerinize unutamayacakları ve sadece onlara özel olan bir hediye sunabilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafı dilerseniz şeffaf telefon kılıflarına, dilerseniz normal kılıflara orijinal haliyle veya karikatürize edilmiş haliyle kaliteli bir baskı yaptırabilirsiniz. Kedinizin, köpeğinizin veya diğer evcil hayvanlarınızın karikatürize edilmiş çizimlerini telefon kılıfınızda görmek ve onlarla hep yan yana olmak istiyorsanız Caseindiya bunun için yanınızda. Minik dostlarınızı en güzel editlerle telefon kılıfınızda Kral, Kraliçe, Başkan, asker veya aklınıza gelen pek çok sanat eseri formatında görebilirsiniz.

 Fotoğraflı telefon kılıfıkişiye özel telefon kılıfıtelefon aksesuarı, kişiye özel baskılı yastıkları ile pek çok ürün çeşitliliğine sahip olan Caseindiya’da sevdiklerinize ve kendinize unutulmayacak güzellikte hediyeler bulabilirsiniz.

 İphone telefon kılıfı ve aksesuarlarında sektörün en kaliteli ürünlerine sahip olan Caseindiya’da Airpods kılıflarını da bulabilirsiniz. Şeffaf kılıf, deri kılıf ve desenli şeffaf Airpods kılıflarıyla sizlere hizmet sunmaya devam ediyor.

Hızlı teslimatı, baskı kalitesi ve özgün tasarımlarıyla sektöründe öne çıkan Caseindiya’da indirimler devam etmekte. Alacağınız ikinci üründe %50 indirim sağlanıyor ve kargo ücreti alınmıyor. Sevdiklerinize yalnızca ona özel olan bir hediye vermek istiyorsanız doğru seçim Caseindiya.

Devamını Oku

Öne Çıkan Haberler